Fordított a Liverpool a West Ham United ellen

2020. október 31., szombat 20:26

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában a címvédő Liverpool hazai pályán 2–1-re legyőzte a West Ham Unitedet. A Manchester City és a Chelsea is nyert a szombati játéknapon.

A 12. percben Joe Gomez fejelt rossz helyre egy beadást, Pablo Fornals pedig köszönte szépen a lehetőséget, Alisson kapujába lőtt.

Mohamed Szalah a 42. percben tizenegyesből egyenlített, így 1–1-es döntetlennel zárult az első félidő.

Az egyiptominak ez már a hetedik gólja volt a jelenlegi PL-idényben, nála többször csak Fernando Torres (8) volt eredményes az első hét fordulóban a Liverpool színeiben.

A 77. percben Diogo Jota talált be a vendégek kapujába, de a játékvezető  aki visszanézte az esetet  Sadio Mané kapustámadása miatt nem ítélte érvényesnek a találatot.

Néhány perccel később a portugál játékos már szabályos gólnak örülhetett. Xherdan Shaqiri passzolt remek ütemben a társa elé, Jota pedig nem hibázott és megnyerte a meccset a vörösöknek, 2–1!

Jürgen Klopp csapata ezzel a tabella élére ugrott.

Szombaton két mérkőzést rendeztek korábban: a Manchester City Kyle Walker góljával nyert a Sheffield United vendégeként, a Chelsea pedig Hakim Zijes, Kurt Zouma és Timo Werner góljával győzött a Burnley otthonában.