Szoboszlai bombagólt lőtt, otthon égett meg a Real Madrid

2020. október 21., szerda 20:49

Szerdán kora este két mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulója: a Szoboszlai Dominikkel felálló Red Bull Salzburg a Lokomotiv Moszkvát fogadta, a 13-szoros BL-győztes Real Madrid pedig a Sahtar Donyecket látta vendégül.

Salzburg - Lokomotiv Moszkva 2-2

Némi meglepetésre az oroszok kezdték jobban a találkozót, a Nemzetek Ligájában a magyar válogatott ellen is gólt szerző Anton Mirancsuk már a 6. percben vezetéshez juttathatta volna a vendégeket, ám Stankovic bravúrral hárított.

A 19. percben azonban már ő is tehetetlen volt, egy rövid oldalon megcsúsztatott szögletet Éder fejelt a kapuba.

A találat után kezdett éledezni a Salzburg, Dakának, Szoboszlainak és Ulmernek is volt egy-egy lehetősége, ám mindegyik kimaradt.

A mezőnyfölény végül közvetlenül a szünet előtt góllá érett: Szoboszlai egy bődületes lövéssel egyenlített.

A második játékrészt ott folytatták a hazaiak, ahol az elsőt abbahagyták, több helyzetet is kialakítottak,

az 50. percben pedig Junuzovic megpattanó lövésével a vezetést is átvették.

A lendület a folytatásban is kitartott, Koita kapufát lőtt, a játék áttevődött az orosz térfélre, alig volt a labda az oroszoknál.

A 75. percben aztán némileg váratlanul, de egyenlített a Lokomotiv: egy védelmi hiba után a csereként beálló Liszakovics fejelt közelről Stankovic kapujába.

A hajrában ha a kontráktól tartva nem is mindent egy lapra feltéve, de támadott a Salzburg, Daka pedig a hosszabbításban meg is nyerhette volna a meccset a hazaiaknak,

a zambiai támadó azonban kihagyta a meccslabdát, a Guilhermébe lőtte a ziccerét.

Real Madrid - Sahtar Donyeck 2-3

A 13-szoros BL-győztes madridiaknak rémálomszerűen indult az idei szezon, ukrán riválisa ugyanis 45 perc alatt valósággal feltörölte a padlót Zidane együttesével:

Tete, Varane öngólja, valamint Solom találatának köszönhetően félidőben 3-0-ra vezetett Madridban.

Mindez azért volt óriási meglepetés, mert a Sahtar csapatából 10-en is megfertőződtek a koronavírussal, leginkább a kezdő csapatból, így több 19-20 éves rutintalan fiatal volt ott Luis Castro együttesében.

A francia mester intelmei viszont hatásosnak bizonyultak a szünetben,

Modric egy bombagóllal szépített az 54. percben, Vinicius Junior pedig egy hatalmas egyéni hibát kihasználva az 59. percben egygólosra csökkentette a hátrányt.

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült a pályán, ám az ukránok hősiesen védekeztek - egészen a 91. percig, amikor Valverde lövése utat talált a kapuba.

Vinícius azonban a kapus előtt állt, méghozzá lesen, így zavarta őt, a játékvezető pedig visszavonta a találatot.

A Real így óriási meglepetésre vereséggel kezdte a BL idei kiírását.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:

Salzburg (osztrák)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 2-2 (1-1)

gólszerzők: Szoboszlai (45.), Junuzovic (50.), illetve Eder (19.), Liszakovics (75.)