Bombameglepetés: a Hoffenheim kiütötte a Bayern Münchent

2020. szeptember 27., vasárnap 17:27 | aznap frissítve

A német labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni mérkőzésén a Hoffenhem szenzációs játékot bemutatva teljesen megérdemelten, 4-1-re győzte le a címvédő és rekordbajnok Bayern München csapatát.

A hazai együttes nagyszerűen kezdte a mérkőzést, Bicakcic és Dabbur góljaival a 24. percben már 2-0-ra vezetett. A félidő előtt egy távoli bombával Kimmich révén szépítettek a bajorok, így szünetben 2-1 állt az eredményjelzőn.

Hiába próbálta fokozni a tempót Hansi Flick csapata a második játékrészben, a Hoffenheim rendkívül szervezetten és kulturáltan futballozott, amelynek a 77. percben újabb gól lett az eredménye: Andrej Kramaric döntötte el a lényegi kérdéseket. Sőt, a 90. percben egy kontra végén Neuer a tizenhatoson belül buktatta Bebout, amiért büntetőt kaptak a hazaiak, a müncheniek kapusa pedig sárga lapot. A labda mögé Kramaric állt és ezúttal sem hibázott, így óriási meglepetésre a Hoffenheim 4-1-re legyőzte a Bayernt.