BL: a ManCity ajándék gólokkal ejtette ki a Realt, elvérzett a Juventus is

2020. augusztus 7., péntek 22:57

Két sztárcsapat kiesésével indult újra közel öt hónap szünet után a Bajnokok Ligája: a Real Madrid saját kapitális hibái miatt vérzett el a Manchester City ellen, a Lyon pedig egy korai büntetőnek köszönhetően, idegenben lőtt góllal ejtette ki az olasz bajnok Juventust.

Két esélyes is nehéz helyzetben várta a Bajnokok Ligája újraindulásának első napját, hiszen a Juventus 1-0-s hátrányban kezdte meg otthon a nyolcaddöntő visszavágóját a Lyon ellen, míg a Real Madrid még rosszabb pozícióból, 2-1-es hátrányból kezdett idegenben a Manchester City ellen.

A hátrány tudatában mindkét, saját országában bajnoki címet szerző csapat agresszívan kezdte a 4,5 hónappal ezelőtti mérkőzés visszavágóját, ám mindkét mérkőzésen az előnnyel induló csapat javított saját helyzetén meglehetősen korán.

A Real Madridnál Raphael Varane rontott nagyot szorult helyzetben, amiből Raheem Sterling növelte összesítésben 3-1-re a Manchester City előnyét.

A korai gól után rövid időre magához ragadta a kezdeményezést Pep Guardiola csapata, többször is az utolsó pillanatban kellett menteniük ziccerben a spanyoloknak, ám az első félidő közepén Karim Benzema fejesével kiegyenlítette a pillanatnyi állást a Real Madrid, 3-2-re közelítve összetettben.

A folytatásban is leginkább Benzema maradt a Real legveszélyesebb játékosa, miközben a Manchester City kezdett egyre jobban berendezkedni arra, hogy az erősebbnél erősebb rohamokat indító spanyolok hibáira lecsapva kontrázzanak. Így több veszélyes helyzethez és lövéshez is eljutottak, a 69. percben pedig a továbbjutást is sikerült eldönteniük, amikor

megint Raphael Varane hozta ziccerbe az ellenfelet, lényegében ajándékba adva a Manchester Citynek a győzelmet.

Gabriel Jesus könnyű találatával már 4-2-re vezetett összetettben a ManCity, vagyis a Realnak bő 20 perce volt két gólt találni, ez pedig nem jött össze.

Varane két nagy hibája azért is meglepetés, mert a mérkőzés előtt éppen az eltiltás miatt hiányzó csapatkapitányt, Sergio Ramost pótló, a korábban kevés játéklehetőséghez jutó Éder Militão miatt aggódhattak a Real szurkolói, erre pont a védelem stabil embere izgulta el a nyolcaddöntőt.

Az utolsó 10 percben ugyan próbált minél többet és erősebben támadni a Real Madrid, de Zinedine Zidane cseréi sem hoztak kellő lendületet, így két 2-1-es vereséggel, 4-2-es összesített eredménnyel kiesett a Real Madrid, és a Manchester City ment tovább a negyeddöntőbe. A Real 2009-ben esett ki utoljára kettős vereséggel, akkor is egy angol csapat, a Liverpool állta útjukat.

Cristiano Ronaldo is kevés volt a Lyon ellen

Torinóban a Lyon a 10. perc után nem sokkal büntetőből növelte összesítésben 2-0-ra az előnyét, ami egyben már azt is jelentette, hogy a Juventusnak 3 lőtt gólra volt szüksége a továbbjutáshoz. Memphis Depay nagyon higgadtan értékesítette a végül kulcsfontosságúnak bizonyuló tizenegyest, és az elvetődő Wojciech Szczęsny helyére, panenkázva helyezte oda a labdát.

A fegyelmezetten védekező Lyon sokáig bírta a Juventus rohamait, ám az első félidő hajrájában megtört a jég, és végre betalált az olasz csapat is: ahogy fél órával korábban Memphis Depay, úgy Cristiano Ronaldo is büntetőből volt eredményes. Az 1-1-es félidei állás viszont még mindig a Lyonnak kedvezett a továbbjutás szempontjából, így Maurizio Sarri csapatától még több kockázatvállalás kellett a folytatásra.

Ez nem őrült letámadásban, sokkal inkább a Lyon felőrlésében valósult meg, és végül a második félidő 15. percében újabb gólt eredményezett. Ezúttal is Cristiano Ronaldo volt eredményes: a portugál játékos egy távoli bombával talált be a bal felsőbe, Anthony Lopes vetődés közben csak a kapufa belső oldalára tudta tolni a lövést, amivel ugyan 2-2 lett az állás összesítésben, de még mindig a Lyon állt továbbjutásra az első félidőben szerzett idegenbeli találatával.

A második gól még több kedvet hozott a Juventus játékába, pár perccel később Leonardo Bonucci fejelt centikkel a kapu mellé, ha az bemegy, már továbbjutó helyzetben lettek volna az olaszok. A fejjátékban keresték később is a harmadik, számukra rettenetesen fontos gólt, 15 perccel a lefújás előtt például C. Ronaldo próbálkozása húzott el nem sokkal a kapu fölött.

C. Ronaldo egyébként a 37. gólját lőtte a szezonban a Juventusban, ez új rekord a klubnál – az eddigi csúcsot Felice Borel tartotta, ő 36 találatig jutott az 1933-34-es idényben.

A Lyon ekkor már nyíltan időhúzásra játszott, alig volt náluk a labda, többnyire akkor is csak annyi időre, amíg valahogy a Juventus térfelére rúgták azt. A hajrában egyszer jutottak el veszélyes helyzetben a torinói kapu elé, akkor nagyon szerettek volna újabb büntetőhöz jutni Moussa Dembélé felrúgásáért, de Felix Zwayer nem mutatott harmadszorra a büntetőpontra. A 85. percben a Juventus szintén büntető miatt reklamált, hiába, ahogy a hat perc hosszabbítás sem segített az olasz bajnokon.

A Lyon a 2009-10-es BL-kiírás óta először jutott be a legjobb nyolc közé, akkor egészen az elődöntőig meneteltek, ahol a Bayern München állította meg őket.

A folytatásban szombaton még két nyolcaddöntős visszavágót rendeznek, a Bayern München 3-0-s előnnyel fogadja a Chelsea-t, míg a Barcelona 1-1-ről kezd majd otthon a Napoli ellen. A jövő héten már Lisszabonban, zárt körülmények között megy tovább a Bajnokok Ligája a negyeddöntőkkel, az Atalanta a Paris Saint-Germain, az RB Leipzig az Atlético Madrid ellen játszik, a Manchester City a Lyon ellen folytatja, a szombati nyolcaddöntők továbbjutói pedig még nem ismertek. A negyeddöntőtől kezdve a szokottól eltérően nem visszavágós, hanem egymeccses párharcok döntenek a továbbjutásról.