Index Vakbarát Hírportál

A Bayern egy fél óra alatt kiütötte a Herthát

2020. január 19., vasárnap 18:54

A Bayern München nehezen indult be, de utána simán legyőzte a Hertha BSC-t a német futballbajnokság 18. fordulójában. A vége 4-0 lett a vendégcsapatnak, ami őrzi második helyét a Bundesligában.

A Bayern első gólját Thomas Müller szerezte a 60. percben, de az utolsó húsz percben rogyott meg igazán a Hertha. A 73. percben Lewandowski lőtt be egy 11-est (előtte volt egy kapustámadás miatt nem megadott gólja is), majd három perccel később Thiago Alcantara talált be. A végén pedig Ivan Perisic állította be a végeredményt.

A Bayern a bajnokságban a második helyen áll, négypontos a hátránya a 40 pontos RB Leipziggal szemben. A harmadik a 35 pontos Dortmund. A Hertha a 14. helyen áll, menekül a kieső zóna elől.