4-3-as dráma után verte ki a Spurs a City-t

2019. április 17., szerda 23:44

A valaha volt egyik legdrámaibb BL-meccsen a 93. percben a videóbíró vette el a Manchester City továbbjutást érő gólját, joggal. A Porto-Liverpool 1-4 lett, Tottenham Hotspur-Ajax és Barcelona-Liverpool elődöntő következik a Bajnokok Ligájában.

Manchester City-Tottenham Hotspur 4-3

A Manchester City bár hatodjára legyőzte angol ellenfelét az európai kupákban, de ennek most cseppet sem örül. Hihetetlen dráma zajlott a pályán, amelyből a Tottenham jött ki jobban, és a londoniak folytatják majd az Ajax ellen.

Nehéz szavakat találni minden idők legtöbb gólt hozó első húsz percére, de inkább első 11 percére. Annyit érdemes összefoglalni, hogy két Tottenham gólban alaposan benne volt Laporte, a City védője. A másik oldalon De Bruyne két gólpasszt osztott ki a 3-2-ig, Raheem Sterling pedig kétszer is gólt lőtt belőle. Vezetett a City, a Spurs a 10. percig fordított, a City a 11. percben egyenlített, a 21.-re visszafordított. Gyakorlatilag ami kapura ment, abból gól lett. Szavak helyett a gólok:

1-0, Sterling, 4. perc:

1-1, Szon, 7. perc:

1-2, Szon, 10. perc:

2-2, Bernardo Silva, 11. perc:

3-2, Sterling, 21. perc:

Az ötödik gól után még mindig a Spurs állt továbbjutásra, mivel az első meccset 1-0-ra nyerte, idegenben lőtt gólokkal jobb volt, a Citynek kellett még egy a továbbjutáshoz. Rövid időre a Tottenham került fölénybe, de a félidő utolsó harmadára megint a Manchester City irányított, de ez még így kevés volt a továbblépéshez.

A második félidőt nagy sebességgel kezdte a Manchester City, és nyolc perc alatt három gólhelyzetet is kidolgozott, de Bernardo Silva és kétszer De Bruyne is elhibázta, vagy éppen Lloris védett bravúrral.

Éppen kiszabadult volna a Tottenham, Llorente fejese volt veszélyes, amikor egy gyors támadás végén Agüero kapta a labdát, mellre vette, és nagy erővel bevágta Lloris felett. 4-2, ezzel már továbbjutásra állt a City. Nem volt kis bravúr, ha arra gondolunk, hogy 1-2-nél három gól kellett nekik.

A gólcunami viszont nem állt le. A 75. percben egy szöglet után Llorente testéről pattant a kapuba a labda, mivel talán a könyökét is érintette, videóval vizsgálták az esetet, de Cakir végül megadta, jogosan, a könyöke a teste közelében volt, és három kamerából kettőből azzal hozzá sem ért. Ez megint Tottenham továbbjutást jelentette, a 4-3 nekik jó volt.

A végén a Spurs már tényleg csak a védekezésre ügyelt, Davies beállásával ezen erősített. A 86. percben Gündogan eldönthette volna, de a citys közelről fölébombázott. Az utolsó percekre a saját 16-osa elé szorult a Tottenham, a végén pedig jött az igazi dráma.

Sterling a 93. percben betalált, mesterhármast ért el, de az óriási hazai örömködés után Cakir nem adta meg a gólt: megvideózták, és hiába adta a passzt a tottenhames Eriksen - szarvashiba volt -, labdájába beleért Bernardo Silva, így lesen ugratta ki a gólpasszos Agüerót. Maradt a 4-3.

A Tottenham 4-4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal, először került BL-elődöntőbe. Az Ajaxszal játszik, az első meccs Londonban lesz.

Porto–Liverpool 1-4

A Liverpool 2-0-s előnyből várhatta a visszavágót, mindezt úgy, hogy a Porto még soha nem győzte le tétmeccsen az angol csapatot – négy vereség, három döntetlen a portugálok mérlege –, ráadásul hét mérkőzés alatt csak két gólt tudtak lőni a Liverpoolnak.

Ennek ellenére nagyon bátran kezdtek a hazaiak. Már első percben volt egy Porto-lehetőség, Corona lőtt 16 méterről nem sokkal a kapu fölé, majd az 5. percben ismét a portugál csapat veszélyeztetett. Ez így folytatódott a következő negyedórában, a statisztikák 20 perc után így néztek ki:

A Liverpool semmit nem csinált, a 25. percben már 13-0 volt a kapura lövések aránya, de így is az angolok szerezték meg a vezetést.

Herrera adott zseniális passzt Maregának, de Van Dijk a helyén volt, óriásit mentett a Liverpool klasszisa, aztán az ellentámadásból megindult a Liverpool: némi szerencsétlenkedés után Szalah elé került a labda, remek passzt adott Manének, aki ki is használta a lehetőséget.

A partjelző viszont lest intett – nem is ünnepelt a Liverpool –, de a videobíró jelzett, és a visszajátszások után kiderült, Mané centikkel ugyan, de a lesvonal mögött volt a passz pillanatában, 0-1. Ezt a gólt sosem adták volna meg, ha nincs a VAR, mindenkinek úgy tűnt, hogy Mané lesről talált be, de nem.

Az első félidő hátralévő részében nem sok minden történt. A Liverpool Mané gólján kívül semmit nem csinált a szünetig, a Porto viszont hiába akart nagyon, a sok pontatlanság miatt nem sikerült helyzeteket kidolgoznia. 1-0-s angol előnnyel ért véget az első játékrész, négy gól kellett volna a portugáloknak ekkor a továbbjutáshoz, egyértelműen eldőlt, ki megy az elődöntőbe.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A Porto bekezdett, egyértelműen dominálta a mérkőzést, de ismét a Liverpool lőtt gólt: ezúttal Szalah volt a gólszerző, aki Alexander-Arnold zseniális gólpasszát értékesítette a 65. percben.

Ezek után felpörgött a mérkőzés, három perccel később Militao szépített, nem sokkal később pedig Mané hagyott ki egy üres kapus ziccert. A 77. percben már nem úszta meg a Porto, a csereként beálló Henderson tette a labdát a szintén csere Firmino fejére, aki teljesen egyedül stukkolhatott a kapuba, 1-3.

Az újabb bekapott góltól teljesen szétesett a Porto, a 84. percben még van Dijk is befejelt egyet, beállítva a 4-1-es végeredményt a Pool javára.

A Liverpool kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel jutott tovább a legjobb négy közé, ahol a Barcelonával játszik, és idegenben, Messiéknél kezd. (Egy éve is 6-1 lett a Liverpool-Porto-párharc, csak akkor a nyolcaddöntőben.)

Az elődöntő első meccseit április 30-án és május 1-jén, a visszavágókat május 7-én és 8-án rendezik, de hogy melyik napon melyiket, azt még nem közölte az UEFA.