Szon egészpályás szólóból lőtt gólt, 5-0-ra nyert a Tottenham

2019. december 7., szombat 18:03 | aznap frissítve

Először hozott le kapott gól nélkül mérkőzést José Mourinho, amióta kinevezték a Tottenham vezetőedzőjének, azon viszont nem változtatott, hogy sok gól esik csapata meccsein, ugyanis a Premier League 16. fordulójában 5-0-ra ütötték ki a Burnley csapatát szombaton.

A végig remekül játszó Tottenham támadósora kiváló volt, Harry Kane duplázott és egy gólpasszt is kiosztott, Dele Alli két gólpasszal jelentkezett, Szon Hungmin (Son Heung-Min) pedig egy gólpasszt és egy gólt hozott össze. Utóbbi, amivel 3-0-ra lépett meg a Tottenham, lélegzetelállítóra sikerült, a dél-koreai játékos ugyanis a saját tizenhatosa előtt szerezte meg a labdát, majd a Burnley védelmét végig a hátán cipelve a túloldali kapuig cselezte magát, hogy aztán góllal fejezze be az akciót.

2015 januárja óta először rúgott 5 gólt csapat, aminek a kispadján José Mourinho ült, akkor a Chelsea ütötte ki 5-0-ra a Swansea-t. Úgy tűnik egyébként, hogy a remek formában játszó dél-koreai mellett Mourinho érkezésének másik nagy nyertese Moussa Sissoko, aki támadóbb stílusú játékot játszhat – Mauricio Pochettino alatt 99 meccsen összesen 1 gólt szerzett, Mourinhóval viszont 4 meccsen már 2 gólnál jár, a szombati meccsen az ötödik találatot szerezte.

Tottenham-Burnley 5-0

stat

A Liverpool idegenben verte 3-0-ra a Bournemouth csapatát, a listavezető lényegében húsz perc alatt, a 35-54. percek között lerendezte a mérkőzést Alex Oxlade-Chamberlain, Naby Keita és Mohamed Szalah góljaival, és így ideiglenesen, a Leicester City vasárnapi meccséig 11 pontos előnnyel vezetik a Premier League-et.

Jürgen Klopp csapata a legutóbbi 25 bajnokijából 24-et megnyert (a maradék egy döntetlen lett), ráadásul a 25 meccsből 23-on legalább 2 gólt szereztek.

Bournemouth-Liverpool 0-3

A szombati korábbi meccsen az edzőváltáson túleső Everton 3-1-re verte a Chelsea-t, délután pedig a Watford 0-0-t játszott a Crystal Palace ellen.

A United idegenben nyerte a derbit

Meglepetésre a Manchester United nyerte a manchesteri derbit a City otthonában – a vendégek az első félidő közepén két gyors gólt szerezve alapoztak meg a sikernek, Pep Guardiola csapata pedig minden igyekezete ellenére nem tudott fordítani. A United első gólját egy megvideóbírózott eset után Marcus Rashford szerezte büntetőből, majd Anthony Martial duplázta meg az előnyüket. Erre csak a 85. percben tudott válaszolni a City, de Nicolas Otamendi gólját már nem követte újabb. A Manchester City ezzel a vereséggel egyébként idén már most elhullajtott annyi pontot, mint a tavalyi szezonban összesen, és könnyen lehet, hogy ezzel a vereséggel elszállt a City bajnoki esélye.

A mérkőzés vége felé a hazai közönség dobálással és rasszista gesztusokkal próbálta meg kizökkenteni a United játékosait, sikertelenül, ám ezért komoly büntetésre számíthat a City. Később a Manchester City hivatalos közleményben jelezte, hogy kivizsgálják az ügyet, amiben a rendőrség segítségét is kérték.