Nyert Wales Bakuban, így várja Magyarországot az Eb-ért

2019. november 16., szombat 20:00

Horvátország megingott, de 5 perc alatt megfordította a szlovákok elleni meccset. Németország győzelemmel , Hollandia döntetlennel jutott ki. Az osztrákok is készülhetnek.

Az Európa-bajnoki selejtezők E csoportjában, ahol Magyarország is érdekelt, szombat késő délután Azerbajdzsán Walest fogadta. A meccs esélyese Wales volt, és már a tizedik percben megszerezte a vezetést egy jól beívelt szöglet után. Balajev kapus felett átszállt a labda, Moore pedig egy méterről bólintott a kapuba, miközben megnyert egy párharcot is. Moore a Wigan csatára, nehezen tudták tartani, mert magasabb volt a hazai védőknél, jól fedezte a labdákat.

Wales második gólja

A 34. percben jött a második gól, akkor a Bournemouth játékosa, Harry Wilson volt eredményes. Nem volt nehéz dolga, csak az üres kapuba kellett fejelnie, miután a manchesteri James a tizenhatos sarkáról nagy lövést eresztett el, de a labda mindkét kapufát érintve kifelé pattant.

A második félidőben Wales egy szöglet után újabb gólt fejelt, de ezt Aytekin játékvezető érvénytelenítette, így maradt a kétgólos különbség. A fordulás után a tempó visszaesett, Wales nagyon kényelmesen tartotta az előnyét.

Wales ezzel hozta a kötelezőt, és ha legyőzi kedden Magyarországot Cardiffban, akkor ott lehet az Európa-bajnokságon. Ha veszít, akkor Magyarország előtt nyílik meg a közvetlen út. Ha döntetlen lesz, akkor jó eséllyel a szlovákok várhatják a kontinenstornát. Szlovákia az eddig még nyeretlen Azerbajdzsánt fogadja a mieink meccsével egy időben.

Ha már most számolgatni szeretne, itt van az állás: tabella.

A Real Madridban sérültet jelentő Gareth Bale 60 percet kapott - sárga lap nélkül lehozta a meccset, így nem lesz eltiltva -, Ramsey (Juventus) ment a helyére. A két nagy sztár így nem volt egyszerre a pályán, várhatóan kedden, amikor Marco Rossi csapatát fogadják, akkor ott lesznek együtt a kezdőben.

stat

A horvátok utolsó meccsükön Rijekában fogadták szombat este a szlovákokat. Bozenik góljával a szlovákok a 32. percben meglepetésre megszerezték a vezetést. A második gólra is volt esélyük, de azt nem sikerült bevinni.

A horvátoknak egy döntetlen kijutást jelentett, de sokáig nem sikerült semmi sem nekik, hiába voltak jelentős mezőnyfölényben. Aztán az 55. percben Vlasic egy pattogós lövéssel kiegyenlített 18 méterről. Négy perc múlva Modric adott be egy szögletet, Petkovic pedig hat méterről a kapuba bólintotta a labdát.

A szlovák szélső, Mak kiállítása után Szlovákia megadta magát, Perisic pedig estében lőtt nagy gólt, amivel eldöntötte a pontok sorsát.

stat

Az eddig hibátlan Belgium Oroszországban sem veszített pontot, a két Hazard három gólja - Thorgan kezdte, Eden duplázott utána - már az első félidőben eldöntötte a meccset. A vége 4-1 lett. Mindkét ország készülhet a júniusi meccsekre.

Németország magabiztosan nyert (4-0) a fehéroroszokkal szemben, és szintén kijutott. Hollandiának ehhez egy döntetlen (0-0) is elég volt Észak-Írországban. Ausztria 2-0-ra verte a macedónokat, így a csoportot vezető lengyelek mellett ők is készülhetnek a tornára. A válogatott másodedzője Szabics Imre.

(Borítókép: Aziz Karimov/Reuters)