A Liverpool parádés szabadrúgásokkal győzte le a Chelsea-t

2019. szeptember 22., vasárnap 19:49 | aznap frissítve

A Liverpool 2-1-re verte a Chelsea-t a Premier League 6. fordulójában, továbbra is százszázalékos és vezeti a bajnokságot. Az Arsenal az Aston Villa ellen kétszer is hátrányban volt, de végül 3-2-re nyert tíz emberrel.

A Liverpool a 14. percben szerezte első gólját. A kaputól 18 méterre kapott Jürgen Klopp csapata szabadrúgást. Ketten is odaálltak a labda mellé, végül Mohamed Szalah keresztbe futva egy picit megsarkalta, és egy pillanattal később Alexander-Arnold már a kapuba bombázott.

A második liverpooli gól is rögzített helyzetből született, de most nem a kapuval szemben, hanem oldalról rúghatott szabadot a vendégcsapat. A kombináció megint egy finom sarkazással indult, ezután érkezett Robertson beadása, amit Firmino öt méterről a kapuba fejelt.

A meccs harmadik gólját a Chelsea szerezte, a térfél közepéről meginduló Kanté vágta a labdát kapuba szólója végén.

A Liverpool hat győzelemmel és 18 ponttal vezeti a bajnokságot. A Chelsea elég gyengén kezdte a szezont, csak 8 pontot szerzett eddig és a 11. helyen áll.

stat:

Az Arsenal sem rajtolt valami jól, a forduló előtt a 11. helyen állt. A 18. Aston Villa ellen is elég nyögvenyelősen jött össze neki a győzelem, igaz, a 41. percből emberhátrányban játszott. A 20. percben McGinn szerzett vezetést az Aston Villának, a második félidő elején Pépé 11-esből egyenlített, de még egy perce sem volt ünnepelni az Arsenalnak, a 60. percben újra hátrányban volt, Wesley talált kapuba.

A hajrá viszont már az Arsenalé volt, a 81. percben Chambers egyenlített, majd a 84.-ben Aubameyang döntötte el a meccset, és lett 3-2 a hazaiaknak.