A Tottenham kétgólos előnyt adott el a BL-ben

2019. szeptember 18., szerda 18:50

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapja két 18:55-ös meccsel indult. A görög Olympiakosz Pireusz kétgólós hátrányból hozta ki 2-2-re a Tottenham elleni meccsét. A Club Brugge és a Galatasaray gól nélküli döntetlent játszott.

A belga Brugge tavaly is eljutott a csoporkörig, de ott nem volt túlságosan sikeres, hat meccséből csak egyet tudott megnyerni, igaz, a Monacót 4-0-ra verte idegenben. Idén az ukrán Dinamo Kijev és az osztrák Linz kiejtésével jutott be a legjobb 32 közé. A török Galatasaraynak is hasonló volt az előző szezonja, eljutott a csoportkörig, de ott csak egy győzelemre futotta neki, nem jutott be a kieséses szakaszba.

A két csapat nem játszott túl látványos meccset, összesen három kapura lövésig jutottak, 0-0-val és 1-1 ponttal nyitottak a BL-ben.

meccsközvetítés:

A Tottenham Hotspur az előző szezonban a BL-döntőbe verekedte magát, ahol 1-0-ra kikapott a Liverpooltól, az angol csapat nem gyengült meg, a görög Olympiakosz Pireusz ellen kötelező lenne nyernie. A görögök 2017-ben voltak utoljára csoportkörben.

A Tottenham elég álmosan kezdte a meccset, az első 20 percben még kapura lövése sem volt, a görög csapat sokkal nagyobb lendülettel és veszélyesebben futballozott. Az első igazán nagy helyzete a 18. percben volt, Daniel Podence lekészítése után Guerrero lőtt keresztbe laposan, a labda a kapufán csattant.

A görög akciók ellenére a Totteham szerzett vezetést, a 16-ors betörő, először megvillanó Harry Kane lábát Meriah húzta el, a játékvezető 11-est ítélt ezért. Kane vállalta el, és be is lőtte a 26. percben.

Az Olympiakosz fel sem eszmélt igazán a gólból, mindjárt megkapta a másodikat. A görög térfél közepén Davies szerzett labdát, amiből már indulhatott is az angol kontra. A 16-osnál Lucas Moura érkezett, aki még tolt egyet a labdán, majd kegyetlen erővel bevágta a kapuba a 30. percben.

Az Olympiakosz a második gólt után gyorsan összeszedte magát, és nagyjából azt láttuk tőlük, mint az első húsz percben, folyamatosan vezették a gyors támadásokat. A 44. percben a Tottenham már nem is tudott ellenállni, szép összjáték végén a védelem mögé belépő Guerrero lőtt laposan keresztbe, és be is talált.

A második félidő a Tottenham lesgóljával indult, Delle Ali lőtt kapuba, de egyértelmű volt, hogy a beadásnál már a védője előtt állt. A 3-1-es Tottenham vezetés helyett hamarosan 2-2 lett. Az Olympiakosz jutott 11-eshez miután Eriksen letaposta a 16-oson belül Valbuena sarkát. A francia csatár vállalta el a büntetőt, amit be is rúgott az 54. percben.

A Tottenham közel volt ahhoz, hogy újra vezessen, Dele Ali lépett ki egy szerencsésen hozzápattanó labdával, de José Sá kapus nagy bravúrral hárítani tudta az angol csatár lövését.

Az utolsó tíz percben is angol csapat volt az aktívabb, beszorult az Olympiakosz, a 85. percben ismét egy José Sá-bravúrra volt szükség, hogy ne kapjon gólt a hazai csapat. Az Olympiakosz kibírta a nyomást, és végül megőrizte a döntetlent.