Szoboszlai első BL-meccsén betalált, kikapott a Liverpool

2019. szeptember 17., kedd 23:17 | négy éve frissítve

A BL-címvédő Liverpool a hajrában két gólt szedett be Nápolyban, ami érzékenyen érintheti a folytatásban, mert a Salzburg szédítő játékot mutatott be. Reus kihagyta a büntetőt, a Dortmund nem tudta verni a Barcelonát. A Chelsea is vereséggel startolt.

E csoport: Salzburg–Genk 6-2, Napoli–Liverpool 2-0

Az osztrák bajnokságban száguld a Salzburg: 7 meccsen 34 gólig jutott, majdnem ötös a gólátlaga. A csapat átmentette káprázatos formáját a Bajnokok Ligájára, ráadásul a belga Genk ellen egy félidő alatt rúgtak ötöt. Osztrák nem volt a gólszerzők közt: a 19 éves norvég Håland háromszor talált be, rajta kívül a dél-koreai Hvang és Szoboszlai Dominik volt még eredményes.

Nekünk természetesen a 18 éves magyar teljesítménye volt a legfontosabb. A középpálya jobb oldalán futballozott, egyelőre még kísérletezik vele az edzője, hol képes a legjobb teljesítményre.

2016 novembere után ismét van magyar gól a BL-ben.

Tipikus salzburgi gól volt amúgy: a belgák szabadrúgásából indult a hazai csapat kontrája, néhány érintésből nyaktörő tempóban értek a kapuhoz, és a bal oldalról érkező beadást Szoboszlai hat méterről egyből a kapuba terelte, Lucumi nem léphetett bele a labdába, a kapus tehetetlen volt.

Nagy kérdés, hogy a Salzburg tudja-e tartani hosszú távon ezt a tempót és koncentrációt – ha igen, akár a Napolit és a Liverpoolt is meglepheti. A Genk nem lebecsülendő klub, Kevin de Bruyne náluk nőtt fel, oda igazolt Paintsil a Fradiból, ő most a sérülése miatt nem lehetett a pályán. A legutóbbi bajnokin a félidő vége előtt le kellett cserélni.

Szoboszlait is lecserélték, és kár, hogy kapott egy sárgát azért, mert nem hagyta el elég gyorsan a pályát. 6-2 lett a végeredmény.

A címvédő Liverpool élvezetes meccset játszott, de az utolsó tíz percig csak helyzetek voltak. Végül a Pool, akárcsak tavaly, megint kikapott Nápolyban, ráadásul most nem is egy, hanem két góllal. Callejón a 80. percben kiharcolt egy tizenegyest, amit Mertens gólra váltott. Nem könnyen, mert a kapus beleért, de Adrian kezéről bepattant a labda.

A 92. percben Van Dijk hibája után Llorente biztosította be az olaszok sikerét. Carlo Ancelotti felülmúlta Jürgen Kloppot.

stat

F csoport: Internazionale–Slavia Praha 1-1, Barcelona–Dortmund 0-0

A Slavia egyáltalán nemcsak túlélni szerette volna az Inter elleni meccset, hanem majdnem nyert is. A hosszabbításban azonban kaptak egy gólt, így döntetlen lett.

A csoport rangadója kisebb csalódást okozott, mert ugyan a második félidőre felpörögtek a csapatok, gólt nem láttunk. A legközelebb Marco Reus állt ehhez, de még a büntetőt sem sikerült értékesítenie. Sanchót buktatta nem igazán veszélyes helyzetben Semedo, a jogos büntetőt kapásból megítélte a játékvezető.

Reus állt oda, Marc-André ter Stegen a vonalon ugrált, a bíró figyelmeztette a szabályokra. Reus nekifutott, laposan bal kézre lőtte, a német kapus azonban egy gyors vetődéssel beleért a labdába. Úgy perdült fel a kezéről, hogy a berobbanó Reus azt hitte, eléri, és javíthatja a hibáját, de a kapus egy hanyag mozdulattal elkapta a labdát.

A becserélt Brandtnak volt egy kapufája, Reusnak voltak még helyzetei, de mind kimaradt. Lionel Messi beállt, Ansu Fatit váltotta. Valami azt súgja, lesz ennek a cserének még szimbolikus jellege.

stat

G csoport: Zenit–Lyon 1-1, Benfica–RB Leipzig 1-2

Ha Gulácsi Péter kapott gól nélkül nem is tudta lehozni a meccset, csapata győzelemmel mutatkozott be. A magyar kapusnak két kifejezetten nagy védése volt. Willi Orbán is ott volt előtte a védelemben. A 69. percben Poulsen készített le gyönyörűen egy felpasszolt labdát, Werner azonnal lőtt, és a jobb kapufa mellé rakta a labdát. A villámgyors csatár tíz perc múlva belőtte a második gólját, és ezzel a Lipcse jelezte: ott akar lenni a kieséses szakaszban.

A Benfica erejéből csak a szépítésre futotta, a gólról a magyar kapus nem tehetett.

H csoport: Ajax–Lille 3-0, Chelsea–Valencia 0-1

Az Ajax középpályája kicserélődött a tavalyihoz képest, hiszen De Jong például már a Barcelona játékosa. A hollandok sebessége azonban megmaradt, és a Lille nem tudta ezt felvenni. Két fejesgóllal és egy Martinez-lövéssel tették egyértelművé sikerüket.

Úgy tűnik, a Valencia túl van a múlt heti edzőválságon, amikor a menesztett Marcelino a kupagyőzelemmel indokolta meg eltávolítását. A Chelsea, miután hátrányba került, tizenegyest kapott – videózás után láttak meg egy kezezést –, de Barkley a 88. percben elhibázta a büntetőt.

Rodrigóé volt a győztes gól, egy nehéz labdát rúgott meg jól.