Index Vakbarát Hírportál

Griezmann-dupla, öt Barca-gól Messi és Suarez nélkül

2019. augusztus 25., vasárnap 23:22

A sérült Lionel Messi és Luis  Suarez nélkül, de az új 120 milliós igazolás Antoine Griezmannal és a B csapatból felkerült Carles Perezzel állt fel a Barcelona szezonbeli második bajnokiján, az elsőn a Nou Campban, a Betis ellen. Ez volt a világbajnok francia csatár bemutatkozása hazai közönsége előtt.

Jól kezdett a Barca, erős negyedórával indított, de a szép egyérintős akciók befejezésébe hiba csúszott, a 15. percben pedig a Betis először jutott el a kapuig, és gólt szerzett: új futballistájuk, a szintén világbajnok Nabil Fekir lőtte ki a bal alsó sarkot, első gólját szerezte új klubjában és a spanyol bajnokságban, 0-1.

A Barca szenvedett szűk fél órát, de a szünet előtt egyenlített. Sergi Roberto találta meg iniestás passzal Griezmannt, aki kapásból a kapuba helyezett, 1-1. A labdába beleért még a kapus is, a csatár első gólja volt a Barcelonában.

A második félidőre felpörögve jöttek ki a hazaiak, főleg Griezmann volt elemében, és negyedóra alatt lerendezték a meccset.

A 77. percben betalált a percekkel korábban beálló Arturo Vidal, Griezmanntól kapta a labdát, a francia egyből tette neki középre, a chilei pedig kilőtte a bal felső sarkot, 5-1.

Griezmann adott még egy gólpasszt, két perc múlva az ellenfélnek, Loren Moron köszönte, és nagyon beverte vagy 25 méterről, 5-2.

Barcelona vs Real betis 5-2 (25/8/2019)

Közben beállt a Barcelonába még egy bemutatkozó, a 2002. október 31-én született Ansu Fati, aki igen ügyesen mozgott, lövése is volt. Először játszott a nagycsapatban.

a

A Barcelona 5-2-re győzött, sztárjai - Messi és Suarez - a tribünről tapsoltak a társaknak.

A Barca első pontjait szerezte a szezonban, a Betis még mindig nulla ponttal áll, utolsó.