Szalah duplázott, a Liverpool az Arsenalt is legyűrte

2019. augusztus 24., szombat 21:44 | aznap frissítve

A Bajnokok Ligája-címvédő Liverpool Mohamed Szalah duplájával és Matip góljával 3-1–re verte hazai pályán az Arsenalt a Premier League harmadik fordulójának szombat esti rangadóján, így Klopp csapata továbbra is százszázalékos az idei szezonban.

Az Arsenal érezhetően készült a meccsre: az első félidőben a hazaiak nem nagyon találtak fogást a védelmükön, a nemrég leigazolt Pépé pedig rettentően veszélyes volt, és háromszor is helyzetbe került a Liverpool kapuja előtt. Gól ugyanakkor egyik lehetőségből sem született, ezt pedig a 41. percben Joel Matip bosszulta meg, aki egy szöglet után fejjel szerezte meg a vezetést a csapatának.

A szünet után aztán beindult a Liverpool, ennek pedig hamar meglett az eredménye: Mohamed Szalah előbb büntetőből volt eredményes, aztán egy óriási szóló végén mezőnyből is betalált, ezzel a duplával pedig az 59. percre gyakorlatilag eldőlt az első félidőben izgalmasnak ígérkező meccs.

Az Arsenalnak a hajrában aztán legalább a szépítés összejött, Lucas Torreira talált be. A Liverpool ezzel a győzelemmel a harmadik bajnoki meccsét nyerte meg a mostani idényben, ezzel egyedüli csapatként százszázalékos, és sorozatban klubrekordot jelentő tizenkét nyert bajnokinál tart. Az Arsenal az előző két körben aratott sikere után most kapott ki először ebben a szezonban, és összességében 2012 szeptembere óta nem tud győzni az Anfield Roadon.

Az ezt megelőző szombati meccseken behúzta első győzelmét Lamparddal a Chelsea, a Manchester Unitedben pedig Pogba után Rashford is büntetőt hibázott, a csapat pedig elvérzett a Crystal Palace ellen.