Úgy eltörte a labdát, hogy gólt lőtt a Juventusnak

2019. május 26., vasárnap 21:39

A Serie A 2018/19-es szezonjának utolsó fordulójában a már bajnok Juventust 2-0-ra győzte le a Sampdoria.

A mérkőzés első góljára egészen a 85. percig kellett várni, amikor a Sampdoria egészen komikus lövéssel szerezte meg a vezetést. Egy kényszerítő után Defrel kapta vissza a labdát a Juve kapuja előtt, de a lövést annyira elrontotta, hogy a védőket és Pinsoglio kapust is átverte, bepattogott az alsó sarokba a labda. (1-0)

A hosszabbítás első percében a Sampdoria tökéletes helyről végezhetett el szabadrúgást, a labda mögé Caprari állt oda, majd elképesztően nagy gólt lőtt. (2-0)

Ez a mérkőzés volt a vezetőedző, Massimiliano Allegri búcsúmeccse a Juventusnál. Az elmúlt öt szezonban ötször lett bajnok, négyszer nyert Olasz Kupát, és két BL-döntőbe vezette a csapatot.

A gólkirály a Sampdoria 36 éves csatára, Fabio Quagliarella lett, aki 26 gólt szerzett a szezonban.

A szezon utolsó meccseit 20:45-kor kezdték, beszámolunk majd azokról is.