Leclerc-t büntették az 1 körrel korábban véget ért futamon

2019. október 13., vasárnap 13:42

Változott a Japán Nagydíj végeredménye, miután kiderült, hogy a futam végét jelző fények egy körrel korábban kigyulladtak. Valamint ettől függetlenül büntették Charles Leclerc-t a Max Verstappen kicsúszását okozó balesetért, közölte az FIA (Nemzetközi Autós Szövetség).

A verseny 53 körös volt, de már az 52. végén felvillant a jelzés, így az utolsó kört végül törölték. Az élmezőny sorrendje emiatt nem változott, de a top10 vége igen. Az 53. körben ütközött Sergio Perez Pierre Gaslyval, előbbi a falban kötött ki, nem ért célba. Csakhogy a módosítás után mégis ő lett a 9., Nico Hülkenberg pedig a 10. Lance Stroll így kimaradt a tízből, hivatalosan 11.-ként zárt.

Azt is közölték, vizsgálják, hogyan történhetett a hiba a leintésnél. Nem rég történt már hasonló, akkor hozták be a kockás zászló mellé a fényjelzést is a Forma-1-be.

Leclerc 15 másodperc büntetést kapott utólag, ötöt, mert nekiment Verstappennek, tizet, mert utána a sérült autóval túl sokáig maradt pályán. A Ferrari első szárnyának bal első véglapja letört, a darab elkaszálta a mögötte haladó Lewis Hamilton autójának egyik visszapillantó tükrét. Nagyobb baj szerencsére nem történt, de az eset veszélyes volt. Leclerc kapott két büntetőpontot is a licencére.

A plusz idővel a hatodikról a hetedik helyre csúszott vissza, Daniel Ricciardo került eggyel előrébb.