Index Vakbarát Hírportál

Ismét lehet szavazni év kerékpárútjára, de Budapest nincs versenyben

2024. április 17., szerda 14:54

Idén is közönségszavazás dönti el, hogy mely kerékpárút lesz az év kedvence. A pályázati időszakban a kerékpáros nagyközönség jelölhette a bringautakat – ebből szakmai zsűri választotta ki azt a 11-et, amelyre április 24-ig lehet szavazni az Aktív Magyarország Facebook-oldalán.

A Közlekedési Kultúra Napja rendezvénysorozat keretében a KTE Közlekedésbiztonsági Tagozata, az Aktív Magyarország, az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ, a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. és a Magyar Kerékpárosklub pályázatára március 1–13. között több tucat ajánlás érkezett.

Olyan útvonal nyerheti el az Év Kerékpárútja címet, amely elég izgalmas, hogy a két keréken kalandozó közönség a bakancslistájára tűzze. A versenyben lévő mind a 11 útvonal érdekes látnivalókat – legyen az épített örökség vagy a természet csodája – érint. Az élvezetes tekeréshez természetesen fontos, hogy az úttest jó minőségű és biztonságos legyen.

A szavazás az Aktív Magyarország Facebook-oldalán zajlik április 24. éjfélig; a legtöbb kedvelést begyűjtő útvonal nyeri meg az Év Kerékpárútja címet. Az oldal megnyitása utáni első órákban már el is indult a korteskedés az utak „ajánlói között”.

2020-ban a Tatabánya és Tata közötti útszakasz lett a nyertes, 2021-ben a Poroszló és Tiszafüred közötti kerékpáros hidakon vezető vonal volt a közönség kedvence, 2022-ben pedig a Deseda-tavat megkerülő kerékpárút kapta a legtöbb szavazatot. Tavaly a Békéscsaba körül futó Wenckheim kerékpárút kapta meg a címet.

A következő tizenegy kerékpárútra lehet szavazni:

A végeredményt április 25-én hirdetik ki. Az elmúlt évhez hasonlóan május 11-én, a Közlekedési Kultúra Napján lesz az ünnepélyes díjátadó. A Közlekedési Kultúra Napját a Közlekedéstudományi Egyesület 2015 óta szervezi meg – az Építési és Közlekedési Minisztérium támogatásával – azzal a céllal, hogy ráirányítsa a figyelmet a biztonságos és kulturált közlekedésre. 

(Borítókép: Kerékpárút Szentpéterfölde és Pusztamagyaród között 2018-ban. Fotó: Varga György / MTI)

Rovatok