Bejutott a világliga szuperdöntőjébe a női vízlabda-válogatott

2021.06.18. 20:54
A magyar válogatott bejutott a női vízilabda világliga athéni szuperdöntőjének fináléjába: Bíró Attila együttese a pénteki elődöntőben rendkívül magabiztos játékkal, 14–10-re nyert a kanadai csapat ellen.

A két csapat a csoportkör szerdai zárófordulójában már találkozott egymással, akkor 13–12-re nyertek a kanadaiak, akik ezúttal is jobban kezdtek, hiszen bő két és fél perc játék után 2–0-ra vezettek.

Bíró Attila tokiói olimpiára készülő együttese azonban innentől kezdve magabiztos volt, sorozatban négy gólt szerezve fordított, a kanadaiak pedig csak kétszer rövid időre tudtak egy gólra felzárkózni.

A harmadik felvonás közepén már öt góllal vezetett a magyar csapat, és egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme. A fináléban az olimpiai- és világbajnok amerikai válogatott vár a csapatra. A magyarok nemrég két hetet Kaliforniában edzőtáboroztak, ahol négy mérkőzést játszottak a világ legjobb csapatával, amely mindegyik alkalommal sima győzelmet aratott.

A magyarok a szombati a fináléban az olimpiai- és világbajnok amerikaiakkal találkoznak.
Női világliga, szuperdöntő (Athén), elődöntő:
Magyarország–Kanada 14–10 (4–3, 3–2, 6–4, 1–1)
a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 4, Illés, Gurisatti, Rybanska, Szilágyi 2-2, Leimeter, Gyöngyössy 1-1