34-1-re nyertek az oroszok a budapesti póló-Eb-n

2020.01.17. 16:07

A magyar női vízilabda-válogatott a csoport első helyéért játszik este 7-kor Görögországgal, a csoport negyedik fordulójának első meccse viszont már véget is ért, méghozzá újabb kiütéses orosz győzelmet hozva.

Az első fordulóban a szlovákok ellen 31-2-re nyerő – a magyaroktól viszont szerdán 9-8-as vereséget szenvedő – orosz válogatott ezúttal Horvátországon gázolt át, a végeredmény 34-1 lett. Az oroszok a második félidőben gólt sem kaptak, azt a két negyedet 17-0-ra nyerték.

De hiába állnak négy meccs után három győzelemmel és egy vereséggel, illetve plusz 86-os gólkülönbséggel, a magyar csapat elleni vereség miatt a csoport első helye valószínűleg már elúszott nekik, igaz, sok múlik a magyar-görög végeredményén is.

A csoportban jelenleg a 3-3 meccset játszó magyar és görög csapat is 9 ponttal áll, a pénteki meccs után Magyarország Szerbia ellen, vasárnap fejezi majd be a csoportkört.