Rasovszky és Milák egymás ellen versenyzett

242063357 4432176643518091 3313530586508392035 n
2021.10.23. 19:37
Ritka esemény színhelye volt a szegedi Tiszavirág-sportuszoda: egymás ellen versenyzett a magyar úszósport két tokiói érmese, a 200 pillangón olimpiai bajnok Milák Kristóf és a 10km-en ezüstérmes Rasovszky Kristóf. A medencés hosszútávúszó ob második napján 1500-on tesztelték magukat, és a hosszabb táv azért még a nyíltvízi specialistának ment jobban – igaz, mindkettejüknél gyorsabban ért célba az ifibajnoki címet megszerző Betlehem Dávid.

Bár a medencés hosszútávúszó ob második napja a korosztályos versenyzőké – a felnőttek az első napi 10km-en és a harmadik napi 5km-es távon állnak rajthoz –, most külön kérésre a sportág két tokiói érmese is kapott egy-egy (fél)pályát a délelőtti 1500-as futamokban (a nagyszámú nevezés miatt a medence átellenes oldaláról egyszerre indul egy-egy úszómindegyik pályán, azaz osztoznak egy-egy sávon).

Milák Kristóf egy „úgyis régen úsztam már egy ezerötszázon, kipróbálnám” kéréssel fordult edzőjéhez, Virth Balázshoz még a hét elején, és egy olimpiai bajnoknak senki sem mondhat nemet – Rasovszky Kristóf pedig a decemberi nyíltvízi-viadalok hajrájára „állítja be” a sebességét, így aztán a legjobb korosztályos versenyzők legalábbis elmondhatták magukról, hogy a sportág két legnagyobb magyar csillagával próbálhattak lépést tartani.

Ez leginkább az ifjúságiak között győztes Betlehem Dávidnak sikerült: a májusi felnőtt Eb-n csapatban bronzérmes, nyáron 1500-on junior Eb-ezüstérmes, 10km-en Európa-bajnok veszprémi mindkét nagymenőnél jobbat ment, Rasovszky Kristófnál 12 másodperccel értelőbb a falhoz. A Balatoni Cápa 15:32.96-tal zárt, míg Milák Kristóf 15:41.38 alatt teljesítette a távot.

A hölgyeknél a várakozásoknak megfelelően a májusi Eb-n 400 vegyesen ezüstérmes, majd az olimpián ugyanezen a távon 6., pénteken pedig 10km-en is a legjobb időt úszó Mihályvári-Farkas Viktória egyértelműen a mezőny fölé nőtt, míg az U17-eseknél pazar finisvégén Fábián Bettina csupán 0.07-tel előzte meg Veres Laurát – ők egyébként a győztest leszámítva valamennyi U19-esnél is gyorsabbnak bizonyultak.