Rasovszky nagyot hajrázott, de ismét lemaradt a dobogóról

rasovszky 2021 em bp
2021.05.13. 16:04

Rasovszky Kristóf az ötödik helyen végzett csütörtökön a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében a budapesti Európa-bajnokságon. Az aranyérmet az olasz Gregorio Paltrinieri szerezte meg. A második Marc-Antoine Olivier lett, a harmadik pedig Florian Wellbrock.

A 24 éves magyar úszó sokáig az élmezőnnyel úszott, ám a táv kétharmadánál leszakadt. A verseny második felében feljött Székelyi Dániel, aki 7250 méternél a második helyen állt, végül a 11. helyen ért célba.

Nagy világeseményen Rasovszky még sosem végzett az élen 10 km-en. Korábban 5 kilométeren világ- és Európa-bajnokságot is nyert már, illetve három évvel ezelőtt Glasgowban 25 km-en is nyerni tudott az Eb-n.

Rasovszky szerdán 5 km-en épphogy lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végzett.