Negyedik aranyát nyerte Hosszú a rövidpályás úszó-Eb-n

2019.12.07. 18:48 Módosítva: 2019.12.07. 20:37

400 vegyes, 200 pillangó és 100 vegyes után 200 vegyesen is Hosszú Katinka volt a leggyorsabb a glasgow-i rövidpályás úszó-Európa-bajnokság döntőjében, így a háromszoros olimpiai bajnok úszó már a negyedik aranyérmét szerezte az idei Eb-n, a döntőben 2:04,68-as idővel védett címet. A döntő másik magyar indulója, Jakabos Zsuzsanna 2:07,62 perccel a negyedik lett.

Hosszú pénteken a magyar úszósport 1000. felnőtt érmét szerezte második aranyával, a szombati aranyéremmel pedig már a 20. rövidpályás Eb-címét szerezte, amivel megelőzte Cseh Lászlót az összesített örökrangsor élén, írja az MTI.

Hosszú mellett Szabó Szebasztián is érmes lett a szombati versenynapon, a 23 éves magyar versenyző 22,35 másodperces idővel második lett 50 pillangón. Ez volt a szerb színekből honosított Szabó pályafutásának első magyar színekben szerzett érme világversenyen.

Németh Nándor 8 századdal lemarad a 100 méter gyors döntőjéről.