Meglepően simán kiesett a wimbledoni tenisztorna egyik legnagyobb esélyese

GettyImages-1405815109
2022.06.29. 15:20
A női mezőny második kiemeltje, a világranglista harmadik helyén álló Anett Kontaveit két játszmában vereséget szenvedett a 97. helyen álló Jule Niemeiertől. A találkozó egy óráig sem tartott.

A végső győzelemre is esélyesként számontartott, második kiemelt Anett Kontaveit 59 perc alatt 6:4, 6:0-ra kikapott, és búcsúzott a wimbledoni tenisztornától. Az első szettben egyetlen brék döntött, 2:2-nél vette el ellenfele adogatását a német Niemeier, aztán saját szervái mögött magabiztos maradt, így 6:4 arányban behúzta a nyitó játszmát.

A második szett már közel sem alakult ilyen szorosan, mintha pályán sem lett volna az észt kiválóság, esélye sem volt még saját szervai mögött sem, így a világranglista 97. Niemeier lenullázta riválisát, és 6:0-ra nyerte a második játszmát, a wimbledoni torna eddigi egyik legnagyobb meglepetését okozva.

Ami a magyar indulókat illeti, Balázs Attila sima veresége után már nincs magyar játékos a férfi mezőnyben, de a hölgyeknél még Gálfi Dalmának és Udvardy Pannának is szoríthatunk a második fordulóban. Gálfi a szlovén Kaja Juvannal játszik, míg Udvardy a belga Elise Mertens ellen lép pályára.

(Borítókép: Getty Images)