Fucsovics Márton meglepően sima vereséget szenvedett Wimbledonban

K EPA20220627091
2022.06.27. 23:30 Módosítva: 2022.06.27. 23:32
Fucsovics Márton három szettben kikapott a kazah Alekszandr Bubliktól a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyének első fordulójában, hétfőn.

A világranglistán csak 21 hely választja el egymástól a két játékost, ehhez képest meglepően nagy volt a különbség az első és a második szettben Bublik javára. A harmadik felvonás némileg szorosabban alakult, de 3:3 után a kazah elvette ellenfele adogatójátékát, és az ekkor megszerzett előnye kitartott a mindössze 1 óra 24 perces mérkőzés végéig.

Fucsovics hat, Bublik 16 ászt szervált a találkozón. A magyar teniszező tavaly negyeddöntőig jutott a tornán.

Udvardy Panna és Gálfi Dalma továbbjutott

A világranglistán 89. helyezett Gálfi ellenfele az ausztrál Maddison Inglis (129.) volt. Az első szettben csak a magyar veszítette el az adogatójátékát, ő is csak egyszer, 5:5 után, de ezt Inglis kihasználta, így 39 perc után előnybe került.

A második felvonásban Gálfi remekül kezdett, 4:0-ra elhúzott, és 38 perc alatt magabiztosan egyenlített (6:3). A döntő szett előtt az ausztrált sokáig ápolni kellett, de folytatni tudta a meccset, ellenfele azonban 5:1-re elhúzott. Bár innen Inglis felzárkózott 5:4-re, a 2 óra 8 perces mérkőzés végén a nyolc ászt szerváló Gálfi örülhetett a győzelemnek és a továbbjutásnak.

A két játékos másodszor találkozott egymással, idén márciusban az Indian Wells-i torna selejtezőjében Gálfi szintén három szettben nyert, 2 óra 6 perc alatt. A magyar teniszező következő ellenfele a szlovén Kaja Juvan (62.) lesz.

Udvardy Panna (100.) az első játszmában 4:2-es hátrányba került a szlovén Tamara Zidansek (60.) ellen, de nagy csatában fordítani tudott és 37 perc alatt előnybe kerül. A folytatás még szorosabb küzdelmet hozott, ám Udvardy a második szett rövidítésében sokkal magabiztosabb volt, így másfél óra után győzött. A második körben a 24. helyen kiemelt belga Elise Mertens vár rá.