Babos Tímea az első fordulóban kiesett egyesben a Roland Garroson

2020.09.29. 13:16
Babos Tímea két szettben kikapott Ana Bogdantól a Roland Garros női egyesének első fordulójában. A 86 percig tartó mérkőzést 6:4, 6:2-re nyerte a román teniszező.

A világranglistán 107. Babos Tímea korábban egyszer találkozott Ana Bogdannal, négy évvel ezelőtt két szettben legyőzte a rangsorban jelenleg 93. román játékost. Bogdan 2018-ban érte el karrierje legmagasabb ranglistahelyezését, akkor az 59. pozícióban jegyezték – azt követően, hogy év elején a legjobb 32-ig jutott az Australian Openen. Idén eddig 6 győzelemmel és 6 vereséggel állt egyesben.

Jobban kezdte a meccset Ana Bogdan, aki rögtön elsőre elvette Babos adogatását, de a soproni teniszező visszavágott, és két gémmel később kiegyenlített (2:2). Sőt! Az ötödik gémben ismét brékelt, így 3:2-re vezetett, majd hozta a saját adogatását is, így 0:2-ről 4:2-re fordított. A nyolcadik gémben két kettős hibát is vétett Babos Tímea, így román ellenfele egyenlített. A magyar játékos a szettben maradásért szervált, de Bogdan első játszmalabdáját kihasználta – Babos a hálóba ütött egy fonákot, így 46 perc alatt lezárult az első szett.

Bogdan második játszma negyedik gémjében brékelt, 3:1-es előnyre tett szert, ez pedig behozhatatlannak bizonyult. 4:2-nél még hozta saját szerváját Babos, majd nem sokkal később a meccsben maradásért kellett adogatnia, de nem járt sikerrel, így Ana Bogdan 6:2-re megnyerte a második szettet, és ezzel a mérkőzést is.

A magyar teniszező kétszer annyi ki nem kényszerített hibát (36) vétett, mint ellenfele, így hiába volt hárommal több nyerő ütése is. Babos hét kettős hibája is soknak bizonyult Bogdan egye mellett. Fogadóként a román játékos 33 pontot nyert, míg Babos csak 18-at. Az adogatásokban is akadt különbség: Bogdan 67 százalékkal küldte pályára első szerváit, míg Babos csak 51 százalékban.

Babos számára azonban nem ért véget a Roland Garros: párosban Kristina Mladenoviccsal az oldalán a torna egyik fő esélyesének számít.