Nadal 6:0-t is kiosztott Djokovicsnak, kilencedszer győzött Rómában

2019.05.19. 19:09

A címvédő és ranglista 2. Rafael Nadal 6:0, 4:6, 6:1-re legyőzte a világelső Novak Djokovicsot a római salakpályás tenisztorna férfiversenyének vasárnapi döntőjében, ezzel kilencedik bajnoki címét szerezte meg az olasz fővárosban. A mérkőzés 2 óra 25 percig tartott.

A két klasszis korábban négyszer találkozott egymással a római fináléban, 2009-ben és 2012-ben a spanyol salakkirály, 2011-ben és 2014-ben pedig a négyszeres győztes Djokovics diadalmaskodott.

GettyImages-1150321305
Fotó: Clive Brunskill / Getty Images Hungary

A jelenlegi salakpályás idényben még tornagyőzelem nélkül álló Nadal szettveszteség nélkül jutott a fináléba, és eddigi négy meccsén összesen csak 13 gémet engedélyezett ellenfeleinek. Az egy hete Madridban bajnok Djokovics a negyeddöntőben és az elődöntőben is elbukott egy-egy játszmát, és előbbi találkozón két mérkőzéslabdát is hárított az argentin Juan Martín del Potro ellen.

A 32 éves Nadal ellenállhatatlan játékkal kezdett, és gyorsan 4:0-ra meglépett, majd egy 11 perces gém végén harmadszor is elvette a világelső adogatását, majd kiszerválta a játszmát.

A második játszmában a szerb feljavult, 1:2-nél először volt bréklabdája, majd 3:3-nál 0-40-ről hozta a szerváját. Nadal adogatásánál aztán váratlanul brék- és játszmalabdához jutott, amelyet kihasználva 100 perc elteltével kiegyenlített.

A döntő szettben a címvédő rögtön elvette Djokovics szerváját, aki 0:2-nél még szépített, de nemsokára már dupla brékhátrányban volt. Nadal pedig már alig rontott, és behúzta a tornagyőzelmet.

Pályafutása során Nadal a 81. tornáját nyerte meg. Összességében a vasárnapi volt az 54. összecsapásuk, a szerb előzőleg 28-25-re vezetett. A döntő előtt mindketten 33-33 1000 pontos mestertornát tudtak megnyerni, a győzelmével Nadal került előnybe.