Érdemes lesz rákészülni a világkupa kegyetlen sípályájára

2019.10.16. 19:30 Módosítva: 2019.10.17. 07:35

Rekordot jelentő 100 ezer eurót, vagyis 33,2 millió forintot kap az a versenyző, aki következő alpesisí-világkupa szezonban megnyeri a kitzbüheli férfi lesikló- vagy műlesiklóversenyt – írja az MTI.

A klasszikus futam szervezőinek szerdai bejelentése szerint a januári vk-hétvégén 25 százalékkal lesznek magasabbak a pénzdíjak, mint az elmúlt januárban voltak. Ez azt jelenti, hogy

összesen 725 ezer eurót, azaz 241 millió forintot osztanak ki a 80. kitzbüheli versenyen.

A vk-futamok elsői általában 45 ezer svájci frankot (13,5 millió forintot) kapnak sikerükért. Tavaly a női összetett vk-győztes amerikai Mikaela Shiffrin rekordot jelentő 886 ezer svájci frankot, vagyis 267 millió forintot keresett a szezonban.

A január 24-26. közötti kitzbüheli világkupa-fordulón szuperóriás-műlesiklást is rendeznek, annak a győztese 68 500 eurót (22,7 millió forintot) vihet majd haza. Az alpesisí-szezon jövő hétvégén Söldenben kezdődik, ahol a férfiak és a nők is óriás-műlesiklásban állnak majd rajthoz.

A kitzbüheli pályán egyébként nem meglepő a kiemelt pénzdíj, ugyanis ezt tartják a világ legnehezebb lesiklópályájának. Ezen a pályán nyerni nagyjából olyan, mint egy kerékpárosnak behúzni a Tour de France-t, vagy egy teniszezőnek Wimbledont.