120 centi acél válthatja valóra Michelisz álmát

725bc55598f71e65eb6d8719743da73f
2019.12.14. 16:16

A 2019-es idény elején mutatták be a 2018-ban alapított túraautó-világkupa győztesének járó, hatalmas méretű trófeát, amit Gabriele Tarquini, Michelisz Norbert 2018-as bajnok csapattársa csak utólag vehetett át, illetve tekinthetett meg a barcelonai szezonnyitó eseményen.

A szobornak is beillő trófea elkészítésére egy marokkói művészt, Yahyát kérték fel a - ő alkotta a marokkói túraautós futamok után osztott trófeákat. A munkájával annyira meg voltak elégedve, hogy a bajnoki címért járó trófea elkészítését is rábízták.

A rozsdamentes acélból készült kupa méretei impozánsak: 120 centiméter magas és 30 kiló, ezért még a versenyhelyszínekre szállítása is külön szervezést igényelt a 2019-es szezonban. Méretében leginkább az Indianapolis 500 győztesének járó Borg-Warner-trófeához fogható, igaz, attól elmarad bő 40 centivel.

Abban viszont teljesen hasonlít a Borg-Warnerre, hogy a győztes nem viheti haza magával, helyette egy kicsinyített másolattal lesz gazdagabb. Ez csak 56 centis, minden másban viszont tökéletes másolata a nagy eredetinek. Az Indy 500 kupája mellett egyébként még a futball-vb trófeája ihlette meg a marokkói művészt, aki azért láthatóan inkább a motorsportos hagyományokat követte.

Michelisz Norbert lehet a második, aki elhódítja a 120 centis trófeát. Ehhez a WTCR malajziai szezonzárójából hátralevő három futamon kell megőriznie, vagy növelnie jelenleg 15 pontos előnyét a bajnokságban. Michelisz a háromból két futamot is az élről kezd, vagyis nagyon közel van a magyar szempontból történelmi sikerhez.

A WTCR malajziai hétvégéjének hátralevő programja

december 15., vasárnap

• 08.15-08.45 Első futam, 9 kör
  • 11.15-11.45 Második futam, 9 kör
  • 13.10-13.50 Harmadik futam, 11 kör

*Magyar idő szerint

A futamokat folyamatos közvetítésben követheti majd vasárnap reggeltől az Indexen.