Szalayék már top 20-ban a Dakar-ralin

2019.01.16. 22:00

A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros ismét remekül teljesített, a 28. helyen ért célba a Peruban zajló Dakar-rali 9. szakaszán, összetettben pedig feljött a 20. helyre.

Az összetettben élen álló katari Nasszer al-Attijah nyerte a kilencedik szakaszt az autósoknál, ezzel tovább növelte az előnyét a csütörtöki zárónap előtt. A második helyen a Nani Roma és Alex Haro Bravo duó ért célba, a spanyol páros összetettben is a második, de az utolsó szakasz előtt már több mint 51 perces hátrányban van.

A motorosoknál a francia Michael Metge végzett elsőként, összetettben pedig az ausztrál Toby Price maradt az élen. Utóbbi előnye csupán egy másodperccel csökkent a második helyezett chilei Pablo Quintanillával szemben.

Eredmények, 9. szakasz, Pisco-Pisco (313 km):

• Autó:
  • 1. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota) 3:53:22 óra
  • 2. Nani Roma, Alex Haro Bravo (spanyol, Mini) 4:58 perc hátrány
  • 3. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Toyota) 7:15 p h.
  • ......28. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Grandland X) 2:00:02 ó h.
  • Az összetett állása:
  • 1. al-Attijah, Baumel 33:09:12 óra
  • 2. Roma, Bravo 51:27 p h.
  • 3. Sebastien Loeb, Daniel Elena (francia, monacói, Peugeot) 2:02:37 óra h.
  • ...20. Szalay, Bunkoczi 16:21:19 ó h.
  • Motor:
  • 1. Michael Metge (francia, Sherco) 3:46:38 óra
  • 2. Daniel Nosiglia Jager (bolíviai, Honda) 2 perc hátrány
  • 3. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 3:28 p h.
  • 1. Toby Price (ausztrál, KTM) 32:43:15 óra
  • 2. Quintanilla 1:02 p h.
  • 3. Matthias Walkner (osztrák, KTM) 6:35 p h.

Csütörtökön a verseny utolsó etapját rendezik meg: a mezőny Piscóból indul és 359 kilométer – benne 112 km gyorsasági szakasz – megtétele után érkezik meg a limai célba.