Majdnem a félpályáról dobott hárompontost a Phoenix sztárja

2020.08.11. 09:39 Módosítva: 2020.08.11. 09:42

Nagy formában játszik az NBA újraindulása óta a Phoenix Suns, eddig mind az öt meccsüket megnyerték. A hétfői játéknapon tovább javították mérlegüket, ezúttal az Oklahoma City Thundert győzték le 128-101-re. A Suns legjobbja a 35 pontos Devin Booker volt, aki egy  alkalommal majdnem a félpályáról dobott kosarat.

A Phoenix úgy tudott nyerni a nyugati főcsoport 5. helyén álló Thunder ellen, hogy a centerüknek, Deandre Aytonnak ki kellett hagynia az első negyedet, mivel vasárnap elmulasztott egy koronavírustesztet, és a hétfői teszt negatív eredménye csak a mérkőzés közben érkezett meg, ezért csak a második negyedtől játszhatott. A Suns újabb győzelme azt jelenti, hogy még van esélye a rájátszásba kerülésre.

A nyugati főcsoport győztese, a Los Angeles Lakers is pályára lépett hétfőn, az ellenfél a Denver Nuggets volt. 121-121 volt az állás, amikor 2 másodperccel a meccs vége előtt Kyle Kuzma eleresztette a mindent eldöntő dobást. Kuzma összesen 25 pontot dobott a meccsen, míg LeBron James 29 pontig, Anthony Davis 27 pontig jutott.

A címvédő Toronto Raptors és az alapszakaszgyőztes Milwaukee Bucks összecsapását a Toronto nyerte, bár mindkét csapatból hiányoztak meghatározó játékosok: a Raptorsnál Kyle Lowry, Serge Ibaka és Fred VanVleet, a Bucksnál pedig az előző idény legértékesebb kosarasa (MVP), Jannisz Antetokunmpo nem lépett pályára.

A liga 2019/20-as szezonja  a floridai Disney World szórakoztatóközpontban fejeződik be, ahol a szünet előtt a rájátszásba már bejutó vagy oda eséllyel pályázó 22 csapat zárt kapuk mögött, teljes elszigeteltségben, egy úgynevezett buborékban játssza le a végjáték meccseit. Minden csapat nyolc mérkőzést játszik az alapszakaszból, majd augusztus 17-én indul a rájátszás, a döntő pedig legkésőbb október 13-án zárul. (MTI)