Botrányosra sikerült a kosárdöntő első meccse

2019.06.15. 17:51

A kosárlabda NB I./A döntőjének első meccsén a szombathelyi Falco KC elvette a Körmend pályaelőnyét. Fordulatos meccsen hét ponttal győzött a Falco a három nyertes meccsig tartó párharcig.

A két vasi csapat egyszer már döntőzött egymással, a 2007/08-as szezonban a Szombathely győzelmével ért véget a döntő. A Falcónak az az egyetlen bajnoki címe.

A szombathelyiek tudtak jobban rápihenni a döntőre, mert a Szolnokot 3-0-val ejtették ki az elődöntőben, míg a Körmend 3-2-es párharcot vívott a Péccsel.

A meccset a vendég Szombathely kezdte jobban, amely főként a válogatott Perl Zoltán révén 10-6-ra, majd 16-13-ra is vezetett. A házigazdák Ferencz Csaba triplájával egyenlítettek 18-18-ra, aki 11 évvel ezelőtt is ott volt a vasi döntőben, írta az MTI.

A körmendi Ferencz Csaba és a szombathelyi Perl Zoltán küzd egymással a kosárlabda NB I. döntőjének első meccsén

A második negyedben a magyar válogatott Govens Darrin kosaraival hét ponttal elhúzott Gasper Okorn csapata (22-29), ám a Körmend egy 9-0-s rohammal fordított. A nagyszünetben 40-37 volt az állás, az első félidő legeredményesebbje a hazaiakat erősítő Leyton Hammonds lett 12 ponttal.

Térfélcsere után maradt a kiélezett és közönségszórakoztató csata, váltakozva vezettek a csapatok, Hammonds pedig megszerezte 18. pontját. A reklamáló Matthias Zollner technikai hibája tovább borzolta a kedélyeket, a záró játékrész 55-61-ről indult. Ekkor a vendégek elsősorban Govensnek köszönhetően tíz pontra megléptek a Városi Sportcsarnokban (55-65), az előny azonban hamarosan elolvadt, így a hajrá is izgalmasan alakult.

Az utolsó perc 70-75-tel kezdődött, 14 másodperccel a vége előtt, a szurkolók italt locsoltak be a pályára, sokáig állt a játék a takarítás miatt. A büntetőző Váradi Benedeket ez nem zavarta meg, kétszer is betalált. Aztán a Körmend elrontotta utolsó támadását, így 70-77 lett a végeredmény.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó döntő második mérkőzését kedden játsszák Szombathelyen.

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés:
Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 70-77 (18-21, 22-16, 15-24, 15-16)
A legjobb dobók: Hammonds 18, Price 16, Thames 12, illetve Govens 15, Perl 14, Reddic 13, Váradi 10