Fordított a Toronto az NBA keleti döntőjében, Kawhi volt az igazi szörny

2019.05.24. 08:40

A Toronto Raptors kosárlabdacsapata vendégként játszva fordított az NBA (amerikai profi kosárlabda-bajnokság) keleti főcsoportjának döntőjében. A négy győzelemig tartó párharc első két mérkőzését a Milwaukee Bucks nyerte, a Toronto azonban a csütörtöki sikerrel sorozatban már harmadszor győzött, és ezzel 3-2-re megfordította a főcsoportdöntő állását.

A mérkőzés legjobbja a torontói Kawhi Leonard volt, aki 35 pontot szerzett a meccsen, ebből 15-öt az utolsó, negyedik negyedben, emellett 9 gólpasszt adott és 7 lepattanót is gyűjtött. Teljesítményével jelentősen fölé nőtt a Bucks sztárjának, a "Görög szörny"-nek is becézett Giannis Antetokounmpónak, aki 24 pontja mellett 6-6 lepattanót és gólpasszt jegyezhetett.