A nézők közé zuhanva ütötték egymást az NBA-sztárok

2019.04.21. 09:04

Komoly verekedés alakult ki a Brooklyn Nets-Philadelphia 76ers meccs harmadik negyedében, az NBA rájátszásának vasárnap hajnali meccsén. Az eset úgy kezdődött, hogy Joel Embiid próbálta blokkolni a brooklyni Jarrett Allent, de inkább leütötte, mint megakadályozta volna a pontszerzésben.

Erre a hazaiaktól Jared Dudley próbált meg elégtételt venni, a vendégektől pedig Jimmy Butler próbálta megvédeni csapattársát, majd a többiek is bekapcsolódtak a csetepatéba. A vége az lett, hogy a játékosok a palánk mögött, a nézők közé zuhantak.

Szerencsére sikerült gyorsan lecsillapítani a kedélyeket és kosárlabda is volt. A Sixerts négy ponttal nyert, Embiid 31 pontot dobott, 16 lepattanót szedett össze és 7 gólpassza is volt. A nyerő ember pedig Mike Scott volt, aki hárompontosával 18 másodperccel a vége előtt szerzett vezetést a mérkőzésen szinte végig előnyben játszó hazaiakkal szemben. A philadelphiai csapat már 3-1-re vezet.

A Denver San Antonióban egyenlített, a Houston és a Milwaukee már csak egy győzelemre van a söpréstől. A Rockets kosarasa, James Harden ezúttal nagyon visszafogott volt, 3/20 mezőnykísérlettel, és 2/13 tripával is eljutott 22 pontig.

NBA, rájátszás, f őcsoport-negyeddöntő

Nyugati főcsoport

• San Antonio Spurs–Denver Nuggets 103–117 (34–22, 20–32, 25–37, 24–26)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2

• Utah Jazz–Houston Rockets 101–104 (30–28, 25–22, 21–24, 25–30)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Houston javára

Keleti főcsoport

• Detroit Pistons–Milwaukee Bucks 103–119 (24–32, 30–35, 24–33, 25–19)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Milwaukee javára

• Brooklyn Nets–Philadelphia 76ers 108–112 (33–24, 30–33, 28–28, 17–27)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Philadelphia javára