Kétperces összeomlással intézte el magát a Pacers

GettyImages-1143395291
2019.04.18. 11:28

Az NBA főcsoport-negyeddöntőiben szerdán három csapat is 2-0-s előnybe került a párharcokban. Az Indian Pacersnek elég jó esélye volt az egyenlítésre a Boston Celtics ellen, a meccs utolsó percében azonban látványosan összeomlott.

A Pacers a félidőig kézben tartotta a meccset, tízpontos előnybe került, még az utolsó negyedet is 11 pont plusszal kezdhette. A Boston jól hajrázott a 37 ponttal záró Kyrie Irving és a 26 pontos Jayson Tatummal, de az Indiana leginkább a végére leromló dobóformájának és szétesettségének köszönhette a vereséget.

A meccs vége előtt 2 perc 16 másodperccel 91-89-re még ment az Indiana, de ezután egyetlen pontra sem volt képes, míg a Boston tízet dobott.

A Boston Bojan Bogdanovic blokkolásával fordult le és szerezte meg a vezetést a hajrában, Tatum triplájával lett 92-91 oda, majd jöttek sorozatban az Indiana hibái.

Wesley Matthewsnak volt egy elég gyenge hárompontos kísérlete, majd 94-91-nél még egy bedobást is képes volt elszúrni a Pacers, Bogdanovic simán kifutott a labda alól.

Az alapszakaszt megnyerő Milwaukee Bucks eddig a rájátszásban is hibátlan. Az első meccsen nagyon simán verte a Detroit Pistonst, majd a másodikon is elég könnyen túljutott. A Detroit az első félidőben még tartotta magát, de a harmadik negyedben 35-17-tel ellépett a Bucks, amiben Eric Bledsoe 27 ponttal, Antetokounmpo 26 ponttal és 12 lepattanóval, míg Khris Middleton 24 ponttal zárt, a Pistonsban viszont egyetlen kosaras sem jutott 20 pontig.

A Houtson is simán lerendezte a Utah Jazzt, az első negyedben húszpontos előnyt szerzett, és a végén is ez lett a különbség. A Houstonban szokás szerint James Harden volt a legjobb, 32 ponttal, 13 lepattanóval, 10 gólpasszal zárt.