NBA-történelmi fordítás után, 8 tizeddel a vége előtt szerzett kosárral nyert a Nets

063 1136946030
2019.03.20. 08:45

A támadóidő bevezetése, azaz 1954 óta mindössze háromszor sikerült egy csapatnak akkora hátrányból fordítania az utolsó negyedben, mint a Brooklyn Netsnek a Sacramento Kings otthonában az NBA keddi játéknapján.

A Sacramento Kings 25 pontos előnyben vágott neki az negyedik negyedben, ám a vendégek a záró játékrészben 27 pontot szerző D'Angelo Russell vezérletével végül 123-121-re megnyerték a mérkőzést.

Russell karriercsúcsot jelentő 44 ponttal zárta a meccset, amelyen a Kings legnagyobb előnye 28 pont volt, míg a Brooklyné 3. A végül győztes vendégek az első negyedben vezettek utoljára, mielőtt a meccs vége előtt 1 perc 11 másodperccel Dudley hárompontásval a Nets 121-119-re átvette a vezetést. Bár a Kings ezt követően még egyenlített, a netses Hollis-Jefferson 0.8 másodperccel a vége előtt bedobta a győzelmet jelentő duplát, így a vendégek bravúros fordítását teljes siker koronázta.

Az utolsó negyed összefoglalója:

NBA, alapszakasz

• Charlotte Hornets–Philadelphia 76ers 114–118 (30–31, 29–31, 30–23, 25–33)
  • Atlanta Hawks–Houston Rockets 105–121 (25–25, 22–28, 25–31, 33–37)
  • Milwaukee Bucks–Los Angeles Lakers 115–101 (35–24,, 26–34, 38–26, 16–17)
  • Minnesota Timberwolves–Golden State Warriors 107–117 (27–30, 20–29, 28–32, 32–26)
  • Sacramento Kings–Brooklyn Nets 121–123 (38–25,, 28–33, 37–20, 18–45)
  • Los Angeles Clippers–Indiana Pacers 115–109 (25–16, 30–33, 34–26, 26–34)