A svéd férfi kézisek biztosan érkezhetnek a budapesti végjátékra

svéd német
2022.01.23. 20:20
Svédország 25–21-re legyőzte Németországot a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában vasárnap Pozsonyban – számolt be róla az MTI.

Az elrontott lövések, valamint a svéd kapusok védései miatt a megszokottnál kevesebb gól született az első félidőben. Végig a tavalyi világbajnokság ezüstérmese vezetett, ám a koronavírusos megbetegedések miatt rendkívül tartalékos németek tartották a lépést, majd a szünet után egyenlítettek.

Sokáig a második felvonás is szorosan alakult, az 55. percben vezettek először négy góllal a skandinávok, akik 2002 után győzték le ismét nagy nemzetközi tornán Németországot.

A németek sorozatban harmadszor veszítettek – ez először fordult elő velük kontinenstornán –, a svédek viszont sorozatban harmadszor nyertek, már biztosan ott lesznek a budapesti döntő hétvégén, és jó esélyük van az elődöntőbe jutásra.

A legutóbbi két Eb-t megnyerő spanyolok nem kezdtek rosszul a csoport rangadóján, hiszen 2–0-ra vezettek, de ezt követően Sander Sagosenék elképesztő rohanásba kezdtek, és percekkel később már 7–3 volt a norvégoknak. A félidő derekán már öt is volt közte (5–10), de a déliek többször is feljöttek kettőre, így izgalmas folytatásra volt kilátás (11–14).

A második félidőben egy alkalommal mínusz egyre is felkapaszkodtak (19–20), de innentől megint belelendültek az északiak (19–24), és már csak a különbség volt a kérdés, a kétszeres vb-döntős norvégok végül 27–23-ra nyertek.

A záró kör előtt így a norvégok, a svédek és a spanyolok is hat ponttal állnak, a déliek a már búcsúzó lengyelekkel találkoznak, a két északi pedig egymás között rendezheti le a kérdéseket.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ
II. CSOPORT, 3. FORDULÓ (Pozsony, Ondrej Nepela Arena)
Lengyelország–Oroszország 29–29
(13–12)
Svédország–Németország 25–21 (12–10)
Spanyolország–Norvégia 23–27 (11–14)
A csoport állása: 1. Norvégia 6 pont (119–100), 2. Svédország 6 pont (110–94). 3. Spanyolország 6 (110–103), 4. Oroszország 3 (100–106, 4), 5. Németország 2 (97–105, 4), 6. Lengyelország 1 (101–129, 4)

A csoportok első két helyezettje jut tovább az elődöntőbe, a harmadikak az ötödik helyért csapnak össze Budapesten.

(Borítókép:  MTI/EPA/Martin Divisek)