A Győr tíz góllal nyerte a BL-csoportrangadót

2021.09.26. 17:54
Az ötszörös győztes Győri Audi ETO KC házigazdaként 32–22-re legyőzte az orosz CSZKA Moszkvát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.

A hazaiak keretéből Faluvégi Dorottya és Estelle Nze Minko hiányzott sérülés miatt. A vendégeknél ebben a szezonban nem szerepel Darja Dmitrijeva, mivel szünetelteti a pályafutását.

Mindkét csapat a gyors játékot részesítette előnyben, a hetedik perctől jó ideig felváltva születettek a gólok. A szélsőket egyik oldalon sem foglalkoztatták, inkább középen erőltették a támadásokat.

A moszkvaiak kapuscserével próbálkoztak, és Ana Gros találataival jól tartották magukat, majd a győriek a 19. percben elveszítették Veronika Kristiansent, mert egy büntetőnél telibe találta Polina Kaplina fejét.

Az ETO a pontatlan lövések – köztük két rossz hétméteres – miatt ekkor még nem volt képes ellépni, de mivel jól védekezett, a CSZKA nem tudta átvenni a vezetést. Egy remek sorozat végén a győriek 17–13-as előnyben voltak, ám ellenfelük két góllal zárta az első félidőt, majd újabb kettővel kezdte a másodikat, így ismét egyenlített.

Ambros Martín vezetőedző nem kért időt, csapata enélkül is kilábalt a hullámvölgyből (22–18), és bár kollégája, Florentin Pera élt a rövid szünet lehetőségével, az ismét lendületbe került ETO-t nem tudta megfékezni csapata. A házigazdák sokáig csak átlövésekből és betörésekből szerezték góljaikat, a második felvonásban azonban egyre több passzt kaptak a szélsők, akik éltek is a lehetőséggel.

A meccs háromnegyedénél még 23–20 volt az állás, ezt követően azonban végig rendkívül magabiztosan kézilabdázott a hazai együttes, és 12 perc alatt egy 7–0-s sorozattal elődöntötte a találkozót.

A mezőny legeredményesebb játékosa Ana Gros és Karina Szabirova volt egyaránt hat góllal, a hazaiaknál Jelena Despotovicson kívül minden mezőnyjátékos, sőt egyszer Silje Solberg is szerzett gólt, Stine Oftedal öttel, Lukács Viktoria néggyel zárt. Solberg 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Az ETO rekordot jelentő, 60 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 52 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

Eredmény, csoportkör, 3. forduló, B csoport:
Győri Audi ETO KC–CSZKA Moszkva (orosz) 32–22 (17–15)
lövések/gólok: 47/32, illetve 41/22
gólok hétméteresből: 3/1, illetve 2/2
kiállítások: 6, illetve 6 perc

A két együttes negyedik alkalommal találkozott egymással, az ETO egy döntetlen mellett harmadszor nyert.

Az Európa-bajnoki selejtezők miatt szünet következik a csoportkörben, legközelebb október 16-17-én rendeznek mérkőzéseket.