Izgalmas végjátékban a Veszprém nyerte a Magyar Kupát

veszprém szeged
2021.04.12. 21:23
A Telekom Veszprém nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát, mivel a hétfői, szigetszentmiklósi döntőben a hatgólos Omar Jahja vezérletével 28–26-ra legyőzte a Mol-Pick Szegedet.

Kiegyenlítetten kezdődött a finálé a felek egy-egy gólos vezetésével, egészen a 13. percig kellett várni arra, hogy valamelyikük két góllal elmenjen (5–7), de a szegedi fór négy perccel később már elfogyott (8–8).

A veszprémiek a 23. perctől kezdve pörgették fel a játékot, egy 3–0-s szériával ragadták magukhoz a kezdeményezést (13–11), és bár ezt követően az első félidőben már csak egyszer találtak be, így is vezettek 14–12-re.

Először a 35. percben volt háromgólos a differencia (16–13), az 52. percben Lékai Máté gólja pedig már a közte négyet eredményezte (24–20).

A szegediek ekkor sem törtek meg, visszajöttek mínusz kettőre, sőt, az utolsó percben már csak egy volt a hátrány (27–26).

A Veszprém viszont újabb találatával lezárta a finálét, 28–26-os sikerével visszaszerezte riválisától a Magyar Kupát, és fennállása során a 28. alkalommal nyerte meg – a második legeredményesebb Budapest Honvéd és Szeged egyaránt héttel áll.