Rangadóból edzőmeccs, elképesztő Fradi-gála

klujber
2021.02.27. 19:26
A női kézilabda NB I szombati rangadóján az FTC-Rail Cargo Hungaria idegenben 38–20-ra kiütötte a tartalékos Siófokot.

A Siófok a második helyről várta a rangadót, de ebben nagy szerepet játszott, hogy riválisánál négy meccset többet játszott – így is csak két pont volt az előnye.

A Balaton-partiak a nyolcadik percig tartották a fővárosiak tempóját (5–5), az első félidőben ötször eredményes Márton Gréta három gyors góljának is köszönhetően 9–5-re elhúztak, Kovacsics Anikó a 17. percben már 13–6-os vendégelőnyre módosította az állást, jött is a hazai időkérés.

Ez mondjuk nem sokat segített, a zöld-fehérek folyamatosan növelték az előnyüket, és a 25. percben Márton újabb találatával már tíz volt közte (10–20), ami a szünetre is kitartott (11–21).

A folytatás sem alakult jobban a házigazda szempontjából, a 49. percre már húsz találat volt a differencia (15–35), Klujber Katrin (8) és Márton (7) összesen lőtt annyit, mint a házigazda, és akkor ott volt még a hatszor eredményes Emily Bölk és Kovacsics Anikó is.

A végjátékban valamelyest sikerült kozmetikáznia a házigazdának, de ez is csak azt jelentette, hogy „csupán” 18 góllal kapott ki (20–38)

NŐI KÉZILABDA NB I

A 8. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

Siófok KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 20–38 (11–21)

Az élmezőny állása: 1. Győri Audi ETO KC 26 pont (13 meccs), 2. Ferencváros 24 (13), 3. Siófok 24 (17), 4. Mosonmagyaróvár 24 (14)

Borítókép: Kovács Tamás / MTI