Gálával jutottak tovább a franciák és a svédek is

sagosen
2021.01.24. 22:04 Módosítva: 2021.01.24. 22:04
A norvég válogatott 35–33-ra legyőzte Izlandot az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének harmadik, utolsó fordulójában, vasárnap.

A Veszprém norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen két góllal járult hozzá a sikerhez.

A szlovénok öt kulcsembere, a szegedi Dean Bombac és Borut Mackovsek, a veszprémi Blaz Blagotinsek, valamint Dragan Gajic és Stas Skube gyomorproblémákkal küzd, utóbbi három ezért nem is léphetett pályára a házigazdák ellen a kairói IV. csoportban. Ennek ellenére csapatuk öt góllal vezetett a 35. percben, ám ezután Egyiptom egy 7-1-es sorozattal fordított. A hátralévő húsz percben végig szoros volt az állás, és mivel a hajrában nagyjából ugyanannyit hibázott mindkét csapat, döntetlennel zárult a meccs.

Egyiptom ezzel biztosította negyeddöntőben jutását, a szlovénok viszont nem lesznek ott a legjobb nyolc között.

Borut Mackovsek négy, Dean Bombac két, az ugyancsak szegedi Matej Gaber szintén két gólt dobott. A mezőny legjobbjának a Veszprém egyiptomi jobbátlövőjét, Omar Jahját választották, aki hatszor talált be. A szlovén kapus Klemen Ferlin 44 százalékos hatékonysággal védett.

Az esti mérkőzésen a franciák 3–2-es hátrányuk után 4–0-s szériával fordítottak, innentől kezdve pedig már egyszer sem engedték ki a kezükből a vezetést. A szünetben négy volt az előny, a második félidő derekán pedig egy 5–0-s sorozat után már tízzel égtek a portugálok (17–27), innentől pedig már nem lehetett visszaút (23–32). Ezzel a sikerrel a franciák lettek a csoportelső, a norvégok a másodikak.