Argentína legyőzte Horvátországot, lemondott a kapitány

spanyol
2021.01.23. 21:40 Módosítva: 2021.01.23. 22:00
Hozta a kötelezőt a spanyol kézilabda-válogatott az egyiptomi világbajnokság középdöntőjének 2. fordulójában, 38–23-ra legyőzte Uruguayt.

Az Európa-bajnok együttes már az első félidőben 24-szer beköszönt a dél-amerikaiaknak, győzelmük egy pillanatig nem forgott veszélyben. A legeredményesebb spanyol játékosként a nyolcig jutó Aitor Arino zárt.

A spanyol csapat sikerével megelőzte a lengyelek ellen hamarosan pályára lépő mieinket a csoport élén – egy sikerrel persze visszavehetjük az első helyet.

A II. csoportban Horvátország borzasztóan bealudt az argentinok elleni meccsen, a dél-amerikai együttes 5–0-val kezdett, és még 7–2-re is vezetett, de az európai gárda fokozatosan felkapaszkodott, és a szünetre utolérte ellenfelét (12–12).

A fordulást követően a horvátok átvették a vezetést, de ahelyett, hogy a vártaknak megfelelően elléptek volna ellenfelüktől, sorozatban három gólt kaptak (15–13), és az argentinok végül valójában magabiztosan nyertek (23–19).

A találkozó után Lino Cervar horvát szövetségi kapitány bejelentette lemondását – számolt be róla az MTI. A 70 éves edző 2002 és 2010 között irányította először a nemzeti csapatot, amelynek élére 2017-ben nevezték ki második alkalommal.

Cervar közölte, a válogatottat húsz évvel ezelőtt annak szellemében építették fel, hogy játékosai minden labdáért harcoljanak, márpedig ez most nem így történt, ami csalódást keltő és megengedhetetlen.

Én vagyok az első, aki vállalja a felelősséget, nem menekülök előle. Sajnálom, hogy így távozom, de döntésem végleges. Senki nem veszít szívesen. Ma nem játszottunk jól, amin nagyon meglepődtem, mert arra számítottam, hogy jók leszünk

– idézi Cervart az MTI.

Az esti meccseken a favoritok győztek, Németország már a szünetre leszakította Brazíliát, de a továbbjutásra így sincs már esélye, Dánia viszont Japán megverésével csoportelső lett.