A vártnál sokkal nehezebben nyert férfi kéziválogatottunk

000 8YU9CY
2021.01.15. 22:00
Habár Zöld-foki-szigeteket sújtó koronavírus-járvány miatt sokáig kérdéses volt, hogy egyáltalán megrendezik-e a magyar férfi kézilabda-válogatott nyitómeccsét az egyiptomi világbajnokságon, végül az afrikai rivális 11 játékossal vállalta a találkozót, így Gulyás István szövetségi kapitány alakulata is bemutatkozott a tornán. Méghozzá ha a vártnál jóval nehezebben is, de végül magabiztos, 34–27-es győzelemmel.

A magyar csapat a Mikler Roland, Bóka Bendegúz, Szita Zoltán, Lékai Máté, Ancsin Gábor, Sunajko Stefan, Bánhidi Bence hetessel kezdte a találkozót. Méghozzá remekül, egy kiállítás és egy zöld-foki-szigeteki kapufa után

Lékai lőtte az első gólunkat üres kapura, majd a veszprémiek irányítója Szita remek passza után betalált.

A 6. percig kellett várni az első afrikai gólra, akkorra viszont Ancsin duplájának és Sunajko szélről szerzett találatainak köszönhetően már 5–0-ra vezettünk. Ezután Sipos Adriánt küldték ki két percre,

az emberelőny pedig kissé megzavarta a magyar csapatot, sorozatban három gólt kaptunk és a rivális feljött egy gólra.

Csakúgy, mint a játéktérre ragasztott reklámmatrica, így amíg szakszerűen nem rögzítették újra a hazai rendezők, megállt a játék.

Szerencsére a folytatásban mi vezettünk egy 4–0-s rohamot, így a 13. perc végén 9–4 állt az eredményjelzőn.

A zöld-fokiak – néha már túlságosan is – lelkesen játszottak, így szükség volt néhány bravúrra Miklertől, és bár a támadásainkba néha becsúszott egy-egy hiba, vagy pontatlanság,

a 20. perchez is magabiztos, 12–8-as vezetéssel érkeztünk el.

A 24. percig ráadásul még hármat dobtunk válasz nélkül, 15–8-nál pedig a jött az első zöld-foki időkérés. Sajnos a játékrész hajrája főként a könnyedén eladott labdák és a lerohanásból kapott gólok miatt nem a miénk volt, így 19–14-es állásnál szólalt meg a szünetet jelző dudaszó.

A második félidőt is jól kezdtük, Sipos, majd Ancsin szerzett gólt az első percekben.

Mikler bravúrjainak és Nagy Bence remek játékának köszönhetően folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között,

olyannyira, hogy a 37. percben már kilenc volt közte. A tíz azonban nem jött össze, pedig többször is lehetőségünk lett volna rá.

A 44. percben ráadásul kettős emberhátrányba kerültünk, ami viszont ennél is nagyobb problémát jelentett, hogy Bánhidi mellett

Sipost küldték ki, akinek ez volt a harmadik hibája, így a védelem egyik alapemberének idő előtt ért véget a találkozó.

Sajnos hátul meg is éreztük a Tatabánya beállójának hiányát, ráadásul kis túlzással minden második ziccerünket kihagytuk, de az afrikaiak jelentősen nem tudtak csökkenteni a hátrányon, 10 perccel a vége előtt 27–21 volt az állás.

A meccs hajrájába is csúsztak hibák, de  összességében egy pillanatig sem forgott veszélyben a magyar válogatott sikere, amely

34–27-es győzelemmel mutatkozott be az egyiptomi világbajnokságon.

A meccs emberének Ancsin Gábort választották.