Először nyert a Szeged a Bajnokok Ligája jelenlegi kiírásában

2020.11.26. 21:00
A MOL-Pick Szeged házigazdaként 36–27-re legyőzte a norvég Elverum HB csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában, csütörtökön.

A hazaiak keretéből ezúttal Mirko Alilovic, Jonas Källman, Stefan Sigurmannsson, Mario Sostaric, Luka Stepancic és Dmitrij Zsitnyikov hiányzott betegség vagy sérülés miatt. A vendégeknél ott volt a pályán a válogatott Máthé Dominik, valamint a kétszeres olimpiai, háromszoros világ- és háromszoros Európa-bajnok jobbszélső, a francia Luc Abalo is.

Jól kezdtek a házigazdák, sikerült megfékezniük az Elverum gyors ellentámadásait, ám túlságosan sokszor játszották ki a figurákat Bánhidi Bencére, aki hosszú kihagyás után még nem tudott minden lövést gólra váltani. A norvégok egyenlítettek (6–6), majd a 23. percben átvették a vezetést (12–13). Erre a szegediek – akik leginkább távoli átlövésekből szerezték góljaikat – egy 3–0-s sorozattal reagáltak, és a szünetben két találattal vezettek.

Mikler Roland bravúros védésekkel, csapattársai pedig három góllal kezdték a második félidőt. A hazaiak védekezése némileg javult, az átlövők továbbra is remekeltek – elsősorban Stanislav Kasparek volt elemében –, így a meccs háromnegyedénél négy gól volt a különbség.

A Szeged sorozatban ötször volt eredményes, a vendégek védekezést váltottak, ennek ellenére tovább nőtt a különbség, és a házigazdák a vártnál is magabiztosabban nyertek.

A mezőny legeredményesebb játékosa Bodó Richárd volt kilenc góllal. Máthé Dominik kilenc lövésből háromszor volt eredményes. A meccs legjobbja a 17 védést bemutató Mikler Roland volt.

A két csapat harmadik egymás elleni mérkőzésén a harmadik szegedi siker született.

Az öt győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Telekom Veszprém jövő szerdán a német THW Kiel együttesét fogadja, az egy győzelemmel és három vereséggel rendelkező MOL-Pick Szeged pedig egy nappal később az ugyancsak német Flensburg együttesét látja vendégül a BL csoportkörében.