Bezúgott a 110 km/h-s lapos lövés, Eb-győztesek a spanyol kézisek

2020-01-26T171703Z 1050135606 RC2TNE9DEW0T RTRMADP 3 HANDBALL-EU
2020.01.26. 18:31

A spanyolok férfi kézilabda-válogatottja megvédte Európa-bajnoki címét: a döntőben Horvátországot győzték le 22-20-ra egy őrült második félidő után.

Az elsőben még fej fej mellett haladtak a csapatok, a szünet után viszont nagyon bekezdtek a spanyolok. Olyannyira, hogy egy 4-0-s sorozattal 16-12-re léptek meg, ezután kért időt Horvátország. Az időkérés után összekapták magukat, és egygólosra olvasztották a hátrányt, majd az utolsó tíz percre már egyenlő állással fordultak rá a csapatok.

A spanyolok annyira leblokkoltak, hogy volt egy tizenhét perces szakasz, amely alatt mindössze két gólt szereztek, ennek meg is lett az eredménye: a horvátok az 54. percben hosszú idő után voltak először előnyben Stepancic bombájával (19-18).

A gólja egyébként egy ötperces gólcsendet tört meg a mérkőzésen.

Az utolsó öt percben emberelőnybe kerültek a horvátok, de nem tudták kihasználni, mert a spanyolok gyötörtek be egy gólt, a horvátok azonban azonnal válaszoltak, az üresen maradt kapuba találtak be (20-20). Nagyon kiélezett volt a hajrá, végül a spanyolok hetesgóllal kerültek előnybe. Ezután támadhattak a horvátok, de lépéshiba miatt elvették tőlük a labdát az utolsó percben. Aztán kevesebb, mint fél perccel a vége előtt jött Alex Dujsebajev: test mellől eresztett el egy lapos lövést, ami 110 km/h-val zúgott be a kapuba.

A horvátoknak így már esélyük sem maradt az egyenlítésre, Spanyolország 22-20-re nyerte a döntőt. A tornán Magyarország a kilencedik helyen végzett.

Spanyolország-Horvátország 22-20 (12-11)

Stockholm, v.: Nacsevszki, Nikolov (északmacedónok)

lövések/gólok: 33/22, illetve 33/20

gólok hétméteresből: 3/3, illetve 5/4

Kiállítások: 4, illetve 4 perc

(Borítókép: A spanyol csapat a mérkőzés utolsó másodperceiben. Fotó: Anders Wiklund / TT News Agency / Reuters)