Simán legyőzték a Veszprémet a kézi-BL-ben

2019.09.21. 19:35

Telekom Veszprém házigazdaként 37-31-re kikapott a német THW Kiel csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, írja az MTI.

A német csapat Hendrik Pekeler vezérletével nagyszerűen kezdett, és 111 másodperc után már 3-0-ra vezetett, ráadásul a hazaiak világ- és Európa-bajnok kapusát, Sterbik Árpádot sérülés miatt le kellett cserélni. Az előző idényben BL-ezüstérmes Veszprémnek viszonylag hamar sikerült egyenlítenie (6-6), kilenc perccel később viszont ötgólos hátrányban volt, és a szünetben is magabiztosan vezetett a Kiel.

A második félidőben a norvég Harald Reinkind kiváló játékával menetelt a vendégcsapat, a házigazdáknál viszont hiányzott a hatékony védekezés és kapusteljesítmény, a támadásoknál pedig a jó irányítójáték. Két gólra fel tudott zárkózni a Veszprém, ekkor ellenfele ismét elhúzott, és végig magabiztosan játszva győzött idegenben.

A veszprémi Andrea Nilsson a Veszprém-Kiel Bajnokok Ligája meccsen

A mezőny legjobbjának Harald Reinkindet választották, aki nyolc góljával egyben a legeredményesebb is lett. Hendrik Pekeler és Nikola Bilyk hétszer talált be, a házigazdáknál Andreas Nilsson és az egyiptomi Jahja Kaled Omar egyaránt öt gólt szerzett.

A két együttes 19-szer játszott egymással, a Kiel egy döntetlen és kilenc vereség mellett kilencedszer győzte le a Veszprémet.

A Mol-Pick Szeged vasárnap a Paris Saint-Germain vendége lesz, a Veszprém pedig jövő vasárnap a Montpellier HB otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Férfi BL, csoportkör, 2. forduló, B csoport:

Telekom Veszprém-THW Kiel (német) 31-37 (13-16)

A veszprémi keretből Lékai Máté, Székely Márton, Pawel Paczkowski és Vuko Borozan maradt ki az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsen.