Az olimpiai bajnok és egy verhető ellenfél jön hétvégén a kézi-vb-n

2019.01.18. 08:50

A magyar kézilabda-válogatott a középdöntőben folytatja szereplését a a világbajnokságon, három mérkőzésen dől el, hogy a legjobb nyolc közé tud-e kerülni Csoknyai István csapata.

A dán-német rendezésű vb-n csütörtökön alakították ki a programot. A magyar válogatott szombaton és vasárnap is játszik.

Szombaton 20:30-tól az olimpiai bajnok Dánia lesz az ellenfél, míg vasárnap 18 órakor az Afrika-bajnok Tunéziával játszanak Nagy Lászlóék. Ez a meccs az, ami könnyebben nyerhető, a győzelemmel el is érhető a legjobb nyolc.

Az utolsó középdöntős mérkőzés a vb-ezüstérmes Norvégiával lesz szerdán 18 órakor.

A csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszhatnak jövő szombaton. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Németország-Spanyolország 20.30
Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Németország 3 (59-46), 3. Franciaország 3 (49-47), 4. Spanyolország 2, 5. Izland 0 (52-63), 6. Brazília 0 (43-58)