A dudaszóba lőtt bele, csak döntetlenezett a Szeged

2018.11.18. 19:25

Nagyot hajrázott a Mol-Pick Szeged, de nem tudta itthon legyőzni a dán Skjernt a kézilabda Bajnokok Ligájában, 33-33-mal zárult a meccs. Maqueda néhány tizedmásodperccel a lefújás után talált kapuba.

A Szeged a múlt héten három góllal verte a dán csapatot idegenben, így az itthoni győzelem elvárás volt. Jól is rajtolt Pastor csapata, 4-1-re vezetett pár perc után. Később azonban eltűnt ez a magabiztosság, a támadásbefejezések nem működtek, miközben a Skjern elég hatékony volt. Ledolgozta hátrányát, majd lépéselőnybe is került, 7-6-ra vezetett. A hazaiak egyszer még visszavették a vezetést, de 15-14-re a dánok nyerték a félidőt.

A második félidőben a kapusát az emberelőny miatt sokszor lehozó Skjern állva hagyta a Szegedet, egy 6-1-es futással 21-16-ra vezetett. a végül kilencgólos Söndergaardot volt nehéz levédekezni.

A Szeged összekapta magát, Bodó és Bánhidi lendítettek villanásaikkal a csapaton. A meccs hajrájára behozott Alilovic kapus is nagyokat védett, de támadásban még mindig sokat hibáztak a hazaiak. Az utolsó öt perc 29-29-ről indult, így a Pick már a fordításban is reménykedhetett. 30-29-re vezetett, de nem tudott kétgólos előnybe kerülni.

33-32 után a Skjern egyenlített, a Szegednek 12 másodperce maradt a győzelem megszerzésére, nem találtak tiszta lövőhelyzetet, jó volt a dán emberfogás, de végül Maqueda csinált egy kis helyet magának, és a kapuba talált. Csak az volt a baj, hogy néhány tizedmásodperccel a dudaszó után. A játékvezetők nem hezitáltak az ítéletnél, azonnal jelezték, hogy időn túl volt, hiába próbált protesálni pár szegedi kézis.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló, B csoport:
Mol-Pick Szeged - Skjern HB (dán) 33-33 (14-15)
a Szeged gólszerzői: Sigurmannsson 7, Bánhidi, Källman 5-5, Bodó, Sostaric 4-4, Maqeuda, Balogh Zs., Bombac 2-2, Canellas, Gaber 1-1

A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain (francia) 16 pont, 2. MOL-Pick Szeged 13, 3. HBC Nantes (francia) 7, 4. Flensburg-Handewitt (német) 6 (216-217), 5. Skjern HB 6 (227-239), 6. RK Celje PL (szlovén) 6 (206-224), 7. Motor Zaporizzsja (ukrán) 5 (237-248), 8. PPD Zagreb (horvát) 5 (198-226)

szombaton játszották:
A csoport: Telekom Veszprém-IFK Kristianstad (svéd) 36-27 (20-14)
Az állás: 1. Barcelona (spanyol) 14 pont, 2. Vive Kielce (lengyel) 12, 3. Rhein-Neckar Löwen (német) 10 (255-238), 4. Vardar Szkopje (macedón) 10 (225-219), 5. Telekom Veszprém 8, 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 4, 7. Montpellier HB (francia) 3 (216-239), 8. IFK Kristianstad 3 (226-272)