Norvégiában is kikapott a Fradi, tragikus helyzetből várja a BL középdöntőjét

2018.11.17. 18:40

A Győr tökéletes teljesítménnyel lépet tovább a csoportkörből, a Ferencváros viszont nagyon nehéz helyzetből várja a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjét.

Vereséggel zárta a női kézilabda Bajnokok Ligájának csoportkörét a Ferencváros, miután szombaton nyolc góllal kikapott a norvég Vipers Kristiansand otthonában a csoportkör utolsó, hatodik fordulójában. Az FTC így borzasztóan rossz pozícióból várhatja a sorozat következő szakaszát jelentő középdöntőt, mert az utolsó helyezett Bietigheim elleni győzelmei nem számítanak a csoportból tovább vitt eredmények közé, ezeken kívül viszont mindössze egyetlen győzelmet szerzett  – a norvégok elleni hazai meccset sikerült megnyerni – a román CSM Bucurestitől viszont mindkétszer kikapott. Így a Fradi a D csoport harmadik helyén végzett, és a maximálisan lehetséges nyolc helyett csupán két ponttal vág majd neki a januárban kezdődő középdöntőnek.

Ami a mérkőzést illeti, a Ferencvárosban ezúttal sem játszhatott a sérülésből gyógyuló Szikora Melinda, a holland Danick Snelder, valamint a montenegrói Djurdjina Malovic és Bobana Klikovac. A spanyol Nerea Pena viszont ott volt végül a pályán, noha betegséggel küszködött a héten.

A meccset a Vipers kezdte jobban (5-2), a norvégok rendkívül gyors, olykor csupán két-három passzból álló támadásaira nem volt ellenszere a gyengén védekező magyaroknak. Fejben sem volt minden rendben, a 16. percben már három kihagyott büntetőnél tartott a Fradi, emellett a kapusteljesítménnyel sem lehetett elégedett  Elek Gábor vezetőedző, akia korábban lecserélt kapusát, Bíró Blankát hamarosan visszaküldte a pályára, annyira nem volt elégedett a helyete beküldött Szemerey Zsófia produkciójával.

De igazából szinte semmi sem működött a Fradinál, így a támadás sem, többször is technikai hibák – lépéshiba, belemenés - vezettek labdavesztéshez, a Vipers pedig ennek köszönhetően még valamivel viszább véve is négygólos előnnyel vonulhatott a szünetben  öltözőbe .

A helyzet aztán a második félidőben sem változott, sőt a Fradin egyre inkább látszani kezdett a fáradtság is, míg az ellenfélnél a norvégok kétszeres olimpiai bajnok kapusa, Katrine Lunde egyre több bravúrt mutatott be, így végül bántóan nagyra nőtt a különbség a két csapat között.

A Vipers legeredményesebb játékosa Sulland volt nyolc góllal. A Ferencvárosnak ez volt az utolsó tétmérkőzése idén, legközelebb január 2-án a Győr otthonában sorra kerülő bajnoki rangadón lép pályára, mivel a bajnokság a november 29-én kezdődő franciaországi Európa-bajnokság miatt szünetel. A Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulóját január végén rendezik.

Eredmény, női Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló,

D csoport:

• Vipers Kristiansand (norvég) - FTC-Rail Cargo Hungaria 35-27 (18-14)

A Ferencváros gólszerzői: Háfra 8, Pena, Mészáros 5-5, Hornyák 4, Schatzl 2, Klivinyi, Lukács, Kovacsics 1-1

A címvédő Győri Audi ETO KC lényegesen jobban zárta a BL csoportkörét, aminek utolsó fordulójában szombat este húsz góllal legyőzte otthon a horvát Podravka Koprivnica csapatát. A győriek így százszázalékos teljesítménnyel zártak a D csoport élén, vagyis a maximális nyolc pontot viszik magukkal a középdöntőbe.

• C csoport: Győri Audi ETO KC-Podravka Koprivnica (horvát) 37-17 (17-9)

A Győr gólszerzői: Kristiansen 6, Amorim 5, Hansen, Görbicz, Groot, Bódi 4-4, Knedlikova, Brattset 3-3, Afentáler, Varga, Fodor, Puhalák 1-1