Egy magyar arany és négy érem a müncheni kajak-kenu-Eb nyitányán

kőhalmi rendessy
2022.08.19. 14:35
A Münchenben zajló multisport-Európa-bajnokságon pénteken megkezdődtek a kajak-kenu döntős küzdelmei, rögvest magyar érmekkel: egy arany, egy ezüst és két bronz lett a mieink termése.

Elsőként a férfi kajaknégyesnek szurkolhattunk, a Mizsér Márk, Béke Kornél, Erdőssy Csaba, Erdélyi Tamás összetételű egység a táv negyedénél a harmadik helyen haladt, ahogyan 500 méternél is csak a német és spanyol egység volt előttünk.

Fél távnál előbbi, aztán utóbbi kvartett is robbantott, így a mieink elkezdtek leszakadni az első kettőről, és már a szerbekkel voltunk harcban a dobogóért – végül centikkel a mieink értek be előbb, így bronzzal kezdtünk.

A kanadai világbajnokságon 5000 méteren az aranyérmét megvédő Kőhalmi Emese és a Halifaxben 1000 méteren egyesben ezüstérmes Rendessy Eszter duója 1000 méteren nem rajtolt rosszul, de a táv elején így is csak a harmadik helyen haladt – 250 méterhez érve azonban már vezettek a magyar lányok.

A hajrá kezdetén háromnegyed hajónyi volt a fór, és bár a lengyelek nagyon próbálkoztak felzárkózni, így is a magyar páros szerezte meg az aranyérmet!

Leírhatatlan érzés a Himnuszt hallgatni egy világversenyen, hatalmas élmény volt Esztivel közösen átélni ezt

– értékelt Kőhalmi Emese az M4 Sportnak a futamot követően.

Szerettünk volna egy erős rajtot csinálni, majd visszaállni egy jó utazóra, amiből tudunk hajrázni. Az utolsó 50-re kicsit elfáradtunk, de sikerült megnyerni

– mondta a K–1 500 méter középdöntős futamára készülő Rendessy Eszter, aki így nem hajthatta ki teljesen magát ebben a számban.

Az azonos oldalon húzó Adolf Balázs és Fejes Dániel C–2-es egység a német duó mögött a dobogóért volt nagy csatában, a végén itt is a bronz lett a mieink jussa – két tizeddel megelőzve a moldovai párost.

A világbajnokságon C–1 500 méteren negyedikként, a C–4-es csapatban bronzérmesként záró Balla Virág Münchenben is a dobogóért küzdött, de végül a horvát Vanesa Tot jobb hajrája miatt ezúttal is éppen lemaradt róla. A versenyt María Corbera hatalmas fölénnyel nyerte meg a kanadai aranyérmes Liudmila Luzan előtt.

A pénteki finálék zárásaként a tavalyi olimpián 1000 méteren Kopasz Bálint mögött ezüstérmes Varga Ádám 500-on erősen kezdett, fél távnál a második helyen haladt, és óriásit küzdött Jacob Schopffal az aranyért, amelyet végül a hazai versenyző kaparintott meg.

Ez azt jelenti, hogy már 161 arany, 130 ezüst és 88 bronz a magyar termés a kajak-kenu Európa-bajnokságokon, amivel fölényesen vezetjük az örökrangsort.

MULTISPORT-EURÓPA-BAJNOKSÁG (MÜNCHEN)

KAJAK-KENU

FÉRFI K–4 1000 MÉTER

1. Németország 2:53.174

2. Spanyolország 2:53.627

3. Magyarország (Mizsér Márk, Béke Kornél, Erdőssy Csaba, Erdélyi Tamás) 2:55.748

3. Fernando Pimenta (Portugália) 1:38.803

(Borítókép: Kőhalmi Emese és Rendessy Eszter nyerte meg a női K–2 1000 métert. Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd, archív)