Kanada újra nyert, gáláztak a finnek és a szlovákok is

hoki
2024.05.12. 20:52
Második mérkőzését is megnyerte a kanadai válogatott a csehországi jégkorong-világbajnokságon, ahol a finn és a szlovák válogatott is fölényes győzelemmel folytatta – adta hírül az MTI.

A finnek a prágai A csoportban 8–0-ra verték a briteket, leginkább a második harmadban játszottak eredményesen, amikor öt gólt szereztek.

A szlovákok az ostravai B csoport első vasárnapi meccsén a kazahokat győzték le 6–2-re. A magyarok a nyár végén mindkét együttessel összecsapnak majd Pozsonyban, olimpiai selejtezőn.

A címvédő tengerentúliak – akik kedden, a budapesti MVM Dome-ban felkészülési mérkőzésen 4–0-ra verték a magyarokat – vasárnap 5–1-re múlták felül a dánokat Prágában. A kanadaiak 2–1 után, a harmadik harmad elején ütötték harmadik góljukat, majd az utolsó két percben biztosították be a győzelmüket. A 18 éves Connor Bedard kétszer volt eredményes.

Az ostravai középső mérkőzés hosszabbításba torkollott, végül a lettek nyertek a franciák ellen.