Rekordhosszúságú meccset játszottak a magyar hokibajnoksgában

156492176 3672946132801761 2996667709733387723 o
2021.03.04. 08:40
A szerda esti FTC-Telekom - MAC HKB Újbuda jégkorong-mérkőzés volt az eddigi leghosszabb magyarországi találkozó a sportág újkori történetében. Sofron István a 91:32 percben volt eredményes, és ezzel a MAC 4-3-ra győzött az Erste Liga negyeddöntőjében, a párharc pedig 1–1-re áll.

Az eddigi csúcsot a 2018. február 25-én rendezett Brassó–UTE összecsapás tartotta, amelyben az újpestiek csatára, Sikorcin Ladiclav 85:32-nél talált be.

Fárasztó meccs volt, mégpedig annyira, hogy azt hittem, már a második hosszabbítás végefelé járunk, pedig csak a közepe múlt el éppen. Az alapszakaszban volt már overtime-os gólom, a playoffban most először. Az öltözőben beszélgettünk róla a srácokkal, hogy senkinek nem volt még ilyen hosszú meccse, és senki nem is emlékezett ilyen hosszúra. Örülök, hogy végül mi nyertünk, és így 1-1 a párharc, nem pedig 2-0 az FTC-nek

– mondta Sofron István az MTI-nek.

Az elmúlt tíz évben rendezik időkorlát nélkül az első gólig a hazai hokimeccseket a rájátszásban, korábban csak meghatározott ideig (5, 10 vagy 20 percig) tartott a hirtelen halál, és ha ott nem esett gól, akkor büntetőlövések következtek.